Praha

Na „trojce“ ožilo 10 škol a 18 školek

Po dvou a půl měsících se dnes vrací do lavic školáci prvního stupně a děti do mateřinek. Některé čeká zkrácená doba fungování, žáci s teplotou budou posíláni domů. Školka Libická přivítala třetinu dětiček, na první stupeň ZŠ na náměstí Jiřího z Lobkovic dorazilo avizovaných 70 % studentů.

Ve všech zařízeních se na nový režim pečlivě připravili. Učitelé čekají na žáky před školou a odvádějí si postupně skupinky do tříd, cestou všechny čeká dezinfekce rukou. Před třídou se děti předávají učitelům. “Každá skupina má svého učitele, ve skupinkách s delším provozem se pedagogové v poledne vystřídají,” komentuje ředitelka Naděžda Hrebíková ze Základní a mateřské školy na náměstí Jiřího z Lobkovic a doplňuje, že mají v každé učebně jsou označená místa pro děti v lavicích v potřebné vzdálenosti, nachystány jsou i náhradní roušky, dezinfekce a papírovou ubrousky.

Jen 15 dětí

Pro přibližně 70 % dětí prvního stupně probíhá vzdělávání běžných způsobem jen v menších kolektivech o 15 dětech. Odpolední aktivity budou končit nejpozději v 15 hod., ostatní žáci dále studují distančně. Dle paní ředitelky bylo jednou z nejnáročnějších aktivit vymyslet systém střídání skupin při stravování ve školní jídelně. I to je připraveno tak, aby se děti z různých skupin potkávaly co nejméně.

Štrébl: „učitelů je dostatek“

“Všechny naše školy zatím hlásí dostatek učitelů, režim teď pro ně bude náročný, musí pokračovat v distanční výuce pro žáky, kteří jsou doma a zároveň už mají ve škole většinu prvního stupně,” komentuje radní pro školství Štěpán Štrébl (Piráti).

Nejinak jsou na tom mateřské školy, u vchodu dohlíží personál na dodržování rozestupů. “Dneska jsme vrátili dvě děti, kterým jsme změřili teplotu 37.3 stupně domů,” komentuje ředitelka školky Libická Jaroslava Tomášová. “Fungujeme ve zkráceném režimu, běžně máme otevřeno 6.30 – 17.30 hod. díky nárokům na hygienu budeme zavírat už v 16 hod. Hlavně to ráno jsme chtěli udržet, máme tu mnoho rodičů, kteří pracují na směny v blízké nemocnici Vinohrady.” 

Nepřehlédněte:  Kvůli koronaviru zase ubývají cestující.
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close