Praha

Na Petynce je občas horko – lidé si potřebují zchladit i hlavy

Čekání ve frontě může rozehřát více než snesou nervy.

Nově zrekonstruované koupaliště Petynka, které je od 17. července otevřeno veřejnosti, zažívá v horkých letních dnech nápor obyvatel Prahy 6.

Rekonstrukce za 30 milionů se protáhla o měsíc z důvodu opatření spojených s koronavirovou hrozbou a uzavřením hranic. Čekalo se, až bude moci dodavatel z Itálie dovézt nerezové pásy vany padesátimetrového bazénu, které měly nahradit původní bazénovou fólii.

„Bazénová fólie už dosloužila a bylo potřeba udělat takové řešení, které vydrží roky dalšího provozu. Nahradili jsme ji tedy vanou z nerezových plátů. Museli jsme ovšem čekat, než se k nám s nimi dodavatel z Itálie přes hranice dostane. Na nově vybetonované dno bazénu jsme pak položili ty nerezové pásy,“ komentuje komplikace vedoucí areálu, Ondřej Renský.

Návštěvníci se těší z nového dojezdového bazénu k toboganu, rodiče s malými dětmi se radují v novém brouzdališti a nové šatny, obklady a sanita jistě přispějí k celkovému dobrému dojmu z komfortu nabízených služeb.

Spokojenost návštěvníků může potvrdit svým úsměvem i malá Eliška, které budou 3 roky.

„Já jsem velmi spokojená, a malé se tam také moc líbí. Chodíme sem pravidelně a poměrně často. Řekla bych, že se podstatně zlepšilo i jídlo. My sem chodíme spíše dopoledne, kdy tu vlastně ani fronty nejsou,“ pochvaluje si maminka malé Elišky.

Podle nařízení vlády smí být v areálu současně pouze 1000 lidí. Denně tudy projde až 3000 návštěvníků. Zejména v dopoledních hodinách lze jít do bazénu bez delšího čekání ve frontě.

„Někdy se ale fronta přeci jen udělá a to je pak třeba na dvě hodiny čekání. Bohužel se v takových případech začnou někteří muži chovat vulgárně. Už jsme tu několikrát řešili i ostré spory a slovní útoky mezi sebou i na obsluhu. Naštěstí vždy zůstalo pouze u verbálních výměn a přestřelek. Chápu, že čekání ve frontě v takovém vedru je frustrující, ale my s tím nic neuděláme. Takové situace nás potom pochopitelně mrzí,“ dodává Ondřej Renský.

Nepřehlédněte:  Pandemie brzdí metro D

Návštěvníci si mohou zkontrolovat stav zaplněnosti bazénu na webových stránkách, případně stáhnout aplikaci na svůj mobilní telefon.

Cena celodenní vstupenky je 160 korun. Děti do 3 let a senioři z Prahy 6 starší 70 let mají vstup zdarma. Musí se ovšem prokázat svým občanským průkazem.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close