Praha

Na odměny zdravotníků za epidemii půjdou miliardy!

Celkem 11,5 miliardy korun půjde na odměny pro zdravotníky v nemocnicích za epidemii koronaviru. Tuto částku schválilo ministerstvo zdravotnictví, které dostalo 312 žádostí o dotace. Původně resort nařídil odměnit jen zaměstnance státních nemocnic, kteří pečovali přímo o nemocné s covidem-19.

Zdravotnické odbory požadovaly odměny pro všechny zdravotníky v nemocnicích, po dalších jednáních se jim podařilo tento požadavek prosadit.

„Zdravotníci v nemocnicích akutní a lůžkové péče dostanou za období od března do května 75 000 korun, pokud mají celý úvazek. Nezdravotníkům bude náležet odměna 30 000 korun,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Odměna podle počtu hodin

Odměna bude vyměřena na základě počtu odpracovaných hodin, týkat se bude lidí pracujících na hlavní pracovní poměr, tak pracujících na dohodu. Nárok mají i ti, kteří už ve zdravotnickém zařízení nepracují.

Vláda dotace na odměny pro zdravotníky schválila v srpnu. Pracovníkům v sociálních službách je odsouhlasila už v květnu. Podle druhu činnosti a rizika nákazy by měli získat 40, 20 a 10 tisíc korun za měsíc. Celkem na to půjde 5,2 miliardy korun.

Zdravotníkům v sociálních službách přispěje i ministerstvo zdravotnictví. V zařízeních s karanténou bude odměna činit 235 korun za hodinu, jinde 59 korun za hodinu.

Nepřehlédněte:  Žižkov je prý pražským Montmartrem: koncerty každý čtvrtek
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close