Praha

Na magistrát jedině přes termokameru

Magistrátní zaměstnanci z  odboru evidence majetku už pracují. U jejich dvou kolegů se nedávno prokázala nákaza virem a lidé museli zůstat od 17. března doma v karanténě. Kromě odboru evidence majetku se koronavirus objevil také na odboru územního rozvoje. Šlo celkově o 50 zaměstnanců.

„Opatření přijatá v této souvislosti vedením magistrátu se ukázala jako účinná, neboť nedošlo k dalšímu komunitnímu šíření a provoz odboru evidence majetku bude pokračovat v rámci opatření stanovených pro celý úřad,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Radní schválili zakázku pro lepší vzdálené připojení k systémům magistrátu, které umožní zaměstnancům pracovat z domova. Úřad kvůli koronaviru zakázal veřejnosti vstup do svých budov na Mariánském a Kafkově náměstí a omezil provoz ve Škodově paláci a také v pobočkách dopravně správních agend v Praze 4 a v Praze 10.

U vchodů do budov magistrátu nechal úřad umístit zásobníky s dezinfekčními utěrkami a omezil vstup bez ochrany nosu a úst. Na všech toaletách jsou dezinfekční mýdla i dezinfekce. Zaměstnancům přepážkových pracovišť jsou rozdávány respirátory. U vchodu na Mariánském náměstí je termokamera, která měří příchozím teplotu.

Nepřehlédněte:  Kolik berou Mynář, Ovčáček a další? Hrad šel s pravdou ven!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close