Praha

Na Císařském ostrově je tábor pro „coviďáky“

Lidé bez domova nebo lidé vykázaní z domova pro domácí násilí s podezřením na nákazu covid-19 jsou  ode dneška (9.4) umístěni do izolace v dočasném stanovém městečku na Císařském ostrově v pražské Troji.

Kapacita zařízení s oddělenými částmi pro ženy a muže a nezbytným zázemím je nyní 20 osob, podle potřeby může být navýšena až na 40 osob.

Dva tábory na jednom místě

 „Nové místo pro karanténu bezdomovců bude sousedit s již fungujícím stanovým městečkem v pražské Troji. V jedné části budou ti, kterým byla nařízena karanténa, v části druhé jsou pacienti s potvrzeným nemocněním covid-19, ale průběh onemocnění není takový, aby museli být hospitalizováni,“ popisuje projekt náměstek primátora hl. m. Prahy pro bezpečnost Petr Hlubuček.

Reakce na vládní opatření

Z nařízení vlády vyplývá povinnost města postarat se o lidi bez domova na svém území. Město je tedy povinno zajistit izolaci nemocných a karanténní režim lidí s podezřením na nákazu. „Nové stanové místo je mimo zastavěné území, čímž se bude minimalizovat riziko další nákazy. S ohledem na fakt, že v této lokalitě je již dočasné zázemí pro lidi z uzavřených ubytoven, jedná se nejen z pohledu hygienického, ale i z pohledu zajištění bezpečnosti, o efektivní řešení,“ doplňuje Petr Hlubuček.  

Nepřehlédněte:  Ke zrušeným "flamenrákům" přibyly další od 3. dubna
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close