Praha

Na Barrandově tam to jede. Vlastně nejede, ale pojede

Na „nové“ tramvajové trati Hlubočepy – Barrandov to jede. Pracuje se tam i o víkendech a není divu. Práce mají skončit do 31. května. Podívejte se jak se trať opravuje.

Pak se Barandovští dočkají  opět tramvajového provozu. Ale tramvaje budou jezdit jen skutečně jen na trase  Hlubočepy – Barrandov, protože rozsáhlá rekonstrukce tramvajové tratě mezi Smíchovským nádržím a točnou v Hlupočepích potrvají do podzimu.

„Trať Barrandov – Hlubočepy byla v provozu nepřetržitě přes  16 let, což je znát na značném opotřebení kolejového svršku. V současné době se tu pokládají nové bezžlábkové kolejnice, vyměňují pražce  a v celé délce úseku, probíhá  celková údržba. Po dokončení se sníží hlučnost provozu a zlepší komfort jízdy,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Při opravě trati pomáhají i staré dobré železniční vagony… Vždyť se tam dávají ne tramvajové, ale železniční koleje Foto Ivan Kuptík

Zahájení provozu úseku mezi  Hlubočepy a Barrandovem předcházelo loňské budování montážní jámy na barrandovské smyčce, kde se bude provádět údržba podvozků tramvají. Ty totiž po  dobu rekonstrukce nebudou moci zajet do depa. A jak se tam ty tramvaje dostanou, když tam teď nejsou a Nádražní ulice je zavřená? Těšte se, v termínu 31. května a 1. června se tam budu tramvaje navážet…Budeme u toho.

Obnova 16 let staré trati není nic lehkého. Foto Ivan Kuptík

Podívejte se na záběry z oprav

Nepřehlédněte:  Po kom se jmenuje ulice Vodičkova?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close