Praha

Na Barrandov se tramvají nedostanete

Až do konce letošního října se musí obyvatelé zejména Hlubočep a Barrandova smířit s tím, že jejich cestování ovlivní opravy a rekonstrukce v Nádražní ulici a na tramvajové trati směr Barrandov.

Práce, které byly zahájeny v polovině března, se uskuteční v několika etapách, během nichž je v úseku Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov zcela nebo částečně vyloučen obousměrný tramvajový provoz a zavedena náhradní autobusová doprava.
První etapa již byla odstartována a během ní Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) opraví tramvajovou trať v úseku od smyčky Smíchovské nádraží po výjezd z podzemního parkoviště stanice a začne s rekonstrukcí navazujícího bezmála kilometrového úseku, tj. až po křížení ulic Nádražní a Křížová. Tramvajová doprava směrem na Sídliště Barrandov končí na obratišti Smíchovské nádraží a odsud lidé musí cestovat autobusem X12. Tento stav by měl trvat do konce května. Od začátku června se pak počítá s obnovou tramvajového provozu z Hlubočep na Barrandov.

Zárodek nového mostu

Paralelně s tím bude DPP pracovat také na tramvajové trati v úseku Hlubočepy – Sídliště Barrandov. V celé délce úseku budou položeny nové bezžlábkové kolejnice, osazeny komfortnější dilatace železničního typu na všech čtyřech předmostích a zrekonstruovány mostní uzávěry. Upraví se smyčka Sídliště Barrandov, vloží nového rozvětvení směr Slivenec a stavbaři položí prvních cca 40 metrů kolejí tak, aby při realizaci další etapy výstavby již DPP nemusel omezovat provoz na tramvajové trati. Druhá etapa oprav a rekonstrukcí v Nádražní ulici začne v červnu. Obnoví se tramvajový provoz v úseku Sídliště Barrandov – Hlubočepy a výluka bude nadále probíhat mezi smyčkou Hlubočepy a obratištěm Smíchovské nádraží, kde bude pendlovat náhradní autobusová doprava. Vše by mělo být hotovo do konce října.
Kromě výše zmíněných oprav a staveb plánuje investor založit u Lihovaru odbočku k plánovanému Dvoreckému mostu, který spojí Prahu 5 s Prahou 4.

Nepřehlédněte:  Hledáte fitness centrum v Praze? Poradíme vám s výběrem!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close