Praha
Nejnovější

Milovníci piva šup do Dejvic! Na Kulaťáku zasadili chmel

Chmel je symbolem piva, bez chmelu piva nevyrobíte. Jenže zde nepůjde primárně o chmel, který by sloužil jako podklad k výrobě českého národního moku, ale především o rostlinu, jejíž charakter může pomoci od prachu!

Ojedinělý projekt vytvořila Praha 6 ve spolupráci s Českou Zemědělskou Univerzitou v pražském Suchdole. A to jako jedno z opatření pro zlepšení klimatických podmínek ve městě. Zelená chmelová stěna přispěje ke snížení prašnosti. A místní (Vítězné náměstí aneb Kulaťák leží přesně na rozhraní Dejvic a Bubenče) to rozhodně ocení.

„Výhodou chmele je, že velmi rychle roste a vytvoří velký objem zelené hmoty, která od sebe dobře odcloní oba prostory. Umístěním zelené stěny právě do prostoru Šesťák na Vítězném náměstí docílíme toho, že chmel bude jakýmsi ochranným štítem před křižovatkou plné jezdících aut,“ říká předsedkyně Komise pro životní prostředí Martina Kanak která stála u vzniku prvních adaptačních opatření ke snížení stavu klimatické nouze.

Díky vysokému clonícímu efektu chmele zajistíme stín, hrubé listy velmi efektivně zachytí spousty prachu a odpařenou vodou ochladíme prostor. Mezi další přednosti vysazeného chmele patří to, že rostlina je levná, odolná a nenáročná na údržbu.

Praha 6 v minulém roce vyhlásila stav „klimatického ohrožení“, čímž dala jasně najevo důležitost přijímání adaptačních opatření, která pomohou zmírnit dopady klimatické změny na život ve městě. Chmelová stěna je jedním z pilotních projektů, které byly vybrány na základě Memoranda o spolupráci mezi Zemědělskou Univerzitou a Prahou 6.

Nepřehlédněte:  Nesahat, nehladit nemazlit. A kdy volat záchranou stanici?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close