Praha

MHD: V podstatě jsme už normální

Dopravní podnik. Prah (DPP) od pondělí 8. června  obnoví standardní režim odbavování cestujících na všech městských autobusových i tramvajových linkách. Cestující budou moci do vozidel opět nastupovat také předními dveřmi a uvolní se pro ně doposud zablokované přední řady sedadel.

„I nadále platí povinnost cestujících mít zakrytý nos i ústa během celého pobytu v prostorách MHD,“ připomenula mluvčí DPP Aneta Řehková.Do původního stavu před pandemií se vrací i otevírání dveří. Řidiči je nebudou automaticky otevírat v každé zastávce, cestující si pro výstup či nástup a otevření dveří musí opět zmáčknout příslušné tlačítko. DPP od 8. června navíc obnoví večerní provoz autobusových linek č. 149, 150, 170 a 176.

Prodej u řidiče NE

Z původních mimořádných opatření souvisejících s pandemií covid-19 tak zůstává v platnosti zrušení doplňkového prodeje jízdenek u řidiče na městských autobusových linkách a povinnost cestujících mít během celého pobytu ve všech prostorách MHD zakrytý nos i ústa.

Aby se větralo

Ukončení režimu centrálního otevírání všech dveří na každé zastávce navazuje na uvolnění opatření zavedených v souvislosti s pandemií covid-19 a současně zohledňuje postupný nárůst venkovních teplot. Dosavadní doporučený režim otevřených oken a automatického otevírání všech dveří totiž značně snižuje účinky běžící klimatizace, která pak nestačí ochlazovat vnitřní prostor vozidel.

Zmáčkněte si…

Při nástupu či výstupu si cestující v autobusech i tramvajích budou muset pro otevření dveří od 8. června  opět zmáčknout tlačítko tak, jak byli zvyklí před pandemií covid-19. V metru zůstane automatické otevírání dveří ve všech stanicích zatím zachováno.

Dezinfekce pokračuje

DPP bude pokračovat ve zvýšené intenzitě úklidů a dezinfikování vozidel jako v době pandemie. I nadále ozonizuje vozy metra, autobusy a tramvaje, denně otírá všechny tyče, tlačítka a madla ve vozech i na eskalátorech, a stále používá vyšší koncentrace čistících a dezinfekčních prostředků.

Nepřehlédněte:  Tropy v Praze: která koupaliště jsou bezpečná a jaká mají závadnou vodu?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close