Praha

Matějskou pouť nahradí Zábavné městečko!

Kvůli pandemii koronaviru a vládnímu nařízení o zákazu shromažďování sice byl jubilejní 425. ročník Matějské poutě předčasně zrušen, ale o zajímavé zážitky fanoušci adrenalinu nebudou ochuzeni. Již zítra se totiž v prostorách pražského Výstaviště otevírá Zábavné městečko s holandskými atrakcemi!

Když Václav Kočka starší 22. února zahajoval 425. ročník Matějské poutě s několika desítkami atrakcí, netušil, že budou v provozu pouze několik dní. Naposledy se totiž rozjely 10. března, pak byla pouť kvůli vládnímu nařízení uzavřena. „To se nikdy v její historii nestalo, ani za války,“ poukázal na historický moment Václav Kočka ml.

Atrakce z Holandska

Organizátoři poutě se tak museli smířit s ohromným výpadkem příjmů, zvláště když od státu ani od hlavního města neobdrželi žádnou kompenzaci. Snad i právě proto vznikl nápad zprovoznit Zábavné městečko, které od zítřka nabídne až 15 atrakcí z Holandska. „Jelikož Matějská pouť musela nečekaně brzy skončit, rozhodli jsme se pozvat holandské atrakce, aby si všichni, kdo nestihli pouť, mohli tyto atrakce užít nyní,” prozradila Eva Kočková.

V Holandsku jsou navíc až do srpna zakázány všechny podobné pouťové akce, takže holandští partneři nabídku klanu Kočkových rádi využili. Zvláště když převoz jedné atrakce do Prahy na Matějskou stál kolem 8 000 euro a po 14 dnech se brány poutě zavřely…

Těšte se na adrenalinovou novinku

V Praze tak znovu stojí obří řetízkový kolotoč, strašidelný zámek, hydrauličtí sloni nebo Pusher a Lucky, což jsou hry zručnosti. „Do měsíce by měla přibýt ještě jedna holandská novinka, 60 metrů vysoká atrakce, která pojme 32 osob a roztočí se až 120 kilometrovou rychlostí,“ dodala Eva Kočková. V Zábavném městečku nebude chybět ani autodrom, skákací hrad, dětský koutek, trampolíny, dětský vláček, prolézačky pro děti i dospělé nazvané Fun House či střelnice. A najdete tu samozřejmě i něco na zub.

Nepřehlédněte:  Řidiči bacha: Šestka upozorňuje na probíhající uzavírky
Rodina Kočkova nahradila zrušenou Matějskou pouť novou pražskou atrakcí. Foto: archiv VK

Organizátoři musí a budou dbát na vyhlášená hygienická pravidla. U vchodu budou všem návštěvníkům k dispozici jednorázové rukavice a dezinfekce, na atrakcích se budou obsazovat sedadla ob jedno místo, aby byl dodržen požadovaný rozestup. Atrakce se budou také průběžně dezinfikovat.

Zábavné městečko bude denně v provozu do 6. září, v pondělí až pátek od 12.00 do 20.00 hodin a o víkendech od 10.00 do 22.00 hodin. Vstupné do areálu se neplatí a cena za svezení na některé z atrakcí začíná na 50 korunách. „Pokud by se městečko osvědčilo, mohlo by se v budoucnu třeba stát pravidlem. Každopádně neuvažujeme o tom, že bychom Matějskou pouť přesunuli právě do tohoto termínu. Matějská je jen jedna a má dlouholetou tradici,“ vyvrátil možné spekulace o změně termínu oblíbené pražské akce Václav Kočka ml.

Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close