Praha
Nejnovější

Kvůli koronaviru zase ubývají cestující.

Situace z jara, kdy začala koronavirová krize, se opakuje. V dopravě ubívá cestujících. Ve vlacích a autobusech jezdí až o 40 procent méně cestujících. Současný epidemiologický vývoj, kdy za středu oznámili hygienici přes 2100 nových případů koronaviru však může situaci dále zhoršovat. Další propad lze v nejbližších dnech očekávat zejména v mezinárodní dopravě.

Pokles cestujících zaznamenali na železnici jak České dráhy, tak i dopravci Regio Jet nebo Leo Expres. V autobusové dopravě také řada dopravců.

„Jsou to desítky až stovky lidí denně a je to znát. Ale ono, když se podíváte do parkovišť velkých obchodních center, je ten úbytek také znát,“ řekla mluvčí jedné z dopravních společností, která má prý zprávy o tom, že pokles cestujících bude pokračovat.

Miliardové ztráty v tržbách

S poklesem cestujících nastal i pokles tržeb. „České dráhy v prvním pololetí hospodařily se ztrátou 1,98 miliardy korun,“ uvedli zástupci národního dopravce.

Provoz na tuzemských tratích dopravci oproti jaru zatím neomezují. To však neplatí pro cesty do zahraničí, především pak do zemí, které omezují cesty z Česka. České dráhy jednají o případném omezení některých dálkových vlaků na Slovensko. FlixBus už přerušil spoje do Maďarska a v tomto týdnu i do Švýcarska, další mohou následovat. Ostatní dopravci zatím vyčkávají.

Nepřehlédněte:  Na Barrandově tam to jede. Vlastně nejede, ale pojede
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close