Praha

Křeček přežil naplánovaný útok poštolky. Jak?

Ostré kovové zábrany proti holubům zranili poštolčího samečka v Loretánské ulici v Praze. Zřejmě při lovu  mu nedopatřením pronikl dlouhý tenký bodec stehnem skrz naskrz. I když mu v noze uvízl, dravec žil a lovil dál.

Fotograf Milan Artýszek, který  ho viděl,  dal fotografie na svůj FB a lidé ze Záchranné stanice hl. m Prahy pro volně žijící zvířata, kterou spravují Lesy Prahy, se poštoláka rozhodli zachránit.

Poštolky jsou proslulé lovem myší (i slabých holubích kusů) a tak jediná možnost jak ho odchytit a pomoci mu byl nastražený  křeček ve sklopci. Poštolka se na křečka vrhla a sklopec udělal svoji práci. „Naši lidé mají své metody na odchyt volně žijících zvířat. Poštolka se totiž nenechá nachytat na mrtvou potravu, a proto ji museli nalákat na něco živého. Křečkovi  po celou dobu nehrozilo žádné nebezpečí, byl v kleci. Odlov trval dva dny a  křeček byl za svůj hrdinský čin odměněn,“ uvedla Petra Fišerová, mluvčí Lesů Praha.

Dravci pak pomohla veterinární lékařka Lesů Praha. Bodec mohl tolik potřebného ptáka zabít, mohl se někde zachytit nebo by mu rána mohla zhnisat. Léčení netrvalo ani den a byl vypuštěn zpět, ostatně, je doba hnízdění a manželka ho jistě postrádala.

Nepřehlédněte:  Chcete se testovat na covid? Zkuste pořadník!
Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close