Praha
Nejnovější

Češi vykoupí roušky, mouku, toaleťák, droždí… kondomy? Největší světový výrobce zavřel fabriky!

Agentura Reuters v tomto týdnu oznámila ekonomickou, ale lidsky dost šokující zprávu. V rámci koronavirových opatření musel zastavit výrobu malajský gigant Karex Berhad, který je největším světovým výrobcem kondomů!

A pozor, již nyní prodejci erotických pomůcek hlásí, že to může být i u nás problém. Růžový slon už nyní nemá na skladě některá balení kondomů!

Co dělají Češi doma při karanténě?

Co vlastně dělají Češi doma při karanténě? Tuto otázku položil web Zulice.cz těm nejpovolanějším. Odpovídá Veronika Kubíčková z velkého online sexshopu Růžový slon, který mj. zíslal ocenění Shop roku na Heuréce.

Veronika, Růžový slon: „Největší balení kondomů začínají být nedostatková!“

Týká se tento výpadek i nás? Je Karex známý i v ČR, prodává se tu?

Ano, ale ne tolik jako jiné značky kondomů jako je například Durex, Pepino, Primeros, MY.SIZE, LELO, Secura, Pasante, Safe, SKYN, Beppy a další. Nejvíce se tyto kondomy objevují v lékárnách a v některých menších sexshopech. Kondomy Karex se prodávají jak pod svým jménem, tak Karex skutečně pro Durex kondomy vyrábí.

Je nějakými čísly podpořen poznatek, že Češi při karanténě mají zvýšenou sexuální aktivitu? Máte vy nějaké signály podle pohybu cen, že by se u nás v posledních týdnech prodávalo více nebo méně kondomů či erotických pomůcek.

Objednávky celkově rapidně vzrostly, alespoň u nás na e-shopu tomu tak je, zhruba o 45 %. U kondomů jsme dokonce zaznamenali nárůst o 50 %. Zákazníci jsou schopni si je pořizovat po stovce. Už ne po třech nebo po deseti, ale berou rovnou větší balení kondomů. Ta největší balení začínají být nedostatkovým zbožím.

Co další pomůcky?

Během karantény se zvýšil i prodej umělých vagin (pro muže, kteří jsou osamělí nebo mají své partnerky v karanténě). Na dračku jdou dále vibrátory,  podtlakové pomůcky na klitoris, lubrikační gely, dezinfekce a obrovský nárůst jsme naměřili i u stolních erotických her.

Nepřehlédněte:  Na Vltavě je živo! Na lidi vystartovalo z vody překvapení.

Celosvětový výpadek je 100 milionů kondomů? Bude se zvyšovat?

A právě Reuters dodává, že sice již Karex Bhd získal od vlády jisté výjimky – produkci může obnovit s podmínkou, že v provozech bude jen polovina pracovníků. Přesto se jedná o výpadek 100 milionů kondomů, Karex totiž ovládá největší část globálního trhu s prezervativy. Karex vyrábí na klíč kondomy pro humanitární pomoc Populační fond OSN (UNFPA) nebo část produkce distribuuje pod značkou Durex.

Sériová výroba pryžových kondomů začala kolem roku 1850 jako výsledek vulkanizace pryže, kterou objevil Charles Goodyear. Podle encyklopedie Wikipedia byly první kondomy vyráběny jako omyvatelné a opakovaně použitelné až do příchodu latexových v roce 1912. První lubrikované kondomy začaly být prodávány v roce 1957. V současné době se vyrábějí kondomy nejrůznějších velikostí, barev, potisku i příchutí. Latexové kondomy jsou baleny v rolovací formě, jsou určeny k nasunutí na konec penisu a pak natažení přes penis v erekci.

Šéf Karexu, největšího světového výrobce kondomů Goh Miah Kiat: „Bude to děsivé!“

„Bude to opravdu děsivé a my budeme svědky nedostatku kondomů na globálním trhu,“ uvedl CEO Karex Goh Miah Kiat. „Nedostatek může trvat měsíce,“ doplnil s tím, že obnovení produkce chvíli potrvá a že s polovinou zaměstnanců bude těžké naplnit poptávku. Z pohledu kondomů pro OSN může situace se promítnout i do takových globálních vlivů, jako je migrace – představa přelidněného a hladového třetího světa může budit opravdu hrůzu. Malajsie je spolu s Čínou, Indií a Thajskem největšími výrobci prezervativů. V zdejších továrnách se mj. také vyrábí lékařské rukavice, a jejich produkce byla kvůli karanténě také omezena.

Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close