Praha

Koleda asi nebude, raději zapalte svíčky

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, aby na Bílou sobotu (11. 4.), po setmění, zapálili za okny domovů svíčku, případně vystavili obraz Ježíše Krista.

„Až na výjimky nebude možné se zúčastnit se vrcholu celého liturgického roku – slavení Velikonoční vigilie. Proto navrhujeme, abychom v době, kdy se Velikonoční vigilie slaví, tedy na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny našich domů svíčku, případně vystavili obraz našeho Pána Ježíše Krista, který v této slavné noci vpravdě vstal z mrtvých. Je to stará velikonoční tradice, kterou bychom přivedli k životu a vydali tak svědectví, že Ježíš je Světlem našeho života, světlem, které nezná západu, jak o tom o velikonoční noci s radostí a rozechvěním zpíváme,“ píše se v prohlášení. Biskupové také oslovili ekumenickou radu církví s tím, že by se i ostatní křesťanské církve k této iniciativě připojili.

Kristus Pantokrator, mozaika v katedrále Proměnění Páně v Cefalù na Sicílii Zdroj: Wikipedia – Andreas WahraNepřehlédněte:  Pozor! Návštěvy v nemocnicích jen na výjimku!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close