Praha
Nejnovější

Klokánky děkují dárcům za roušky, šéfová FOD už z nemocnice doma!

Dramatická situace ve Fondu ohrožených dětí, především v Klokáncích, se stabilizovala. Předsedkyně fondu Hanka Kupková je po měsíci konečně z nemocnice doma a díky mediálnímu humbuku se podařilo sehnat i ochranné prostředky. A to především díky soukromým dárcům!

Stát, potažmo ministerstvo práce a sociálních věcí se sice chlubil, že na ZDVOPy nezapomíná, ale to až poté, co se na serveru Zulice.cz a v dalších médiích objevil příběh Hanky Kupkové nakažené koronavirem a o tom, že stát se na zařízení jako Klokánek, ale i další, prostě vykašlal.

„Dokážete hodně. Díky Vašemu zájmu a sdílení příspěvků jsme v Klokáncích zásobeni ochrannými prostředky a to díky Vám, hodným lidem a firmám. Ani nejde všechny vyjmenovat, tolik vás je, omlouváme se. Stále nám chodí balíky a balíčky s potřebnými ochrannými pomůckami a že je to potřeba, vidíme všichni okolo sebe,“ uvedli zástupci Fondu ohrožených dětí na sociálních sítích.

Děti z Klokánků dostaly od dárců stovky roušek a respirátorů. Foto: FOD

Poprvé v systému státní podpory

V karanténě, nakažených a nemocných je ale stále více lidí. Poprvé se však podařilo, že Klokánky jsou nově i v systému státní podpory ve formě zásobování ochrannými prostředky, stejně jako sociální služby – první státní podporu rouškami, respirátory a rukavicemi, očekáváme v nejbližších dnech.

„Zásoby budou potřeba, podle odhadů průběhu pandemie. Děkujeme tedy za usnesení Vlády ČR č. 411 a děkujeme Vám všem, že jste nám pomohli,“ uvedla Kupková.

Ta doufá, že si především ministryně Jana Maláčová (ČSSD) uvědomuje, v jaké situaci se ZDVOPy ocitly, a že ministerstvo zcela selhalo. „Nebýt vás a pár médií a premiéra Babiše, který se o tom dozvěděl díky vám, tak nevím. Pak se ministerstvo začalo chvástat, že „na nás nezapomnělo“, když na nás celou dobu kašlali Stejně je to s dofinancováním a s paskvilem, který leží ve Sněmovně. Jde o zákon o sociálně právní ochraně dětí, který pokud bude přijat tak, jak je připraven, bude to prostě problém,“ dodala předsedkyně FOD Hanka Kupková.

Nepřehlédněte:  Nová runway? Ruzyně se musí řešit souběžně s městským okruhem a železnicí do Kladna

Ráda by prý, aby si konečně Maláčová a její kolegové, kteří rozhodují o životech desítek až stovek lidí, udělali čas a prostor a vydali se do zařízení, jako je Klokánek. „Aby viděli, jak to funguje v reálu a ne někde od stolu a na papíře.“

Sama předsedkyně FOD a ředitelka Klokánku Hanka Kupková byla s těžkým průběhem covidu v nemocnici. Foto: Facebook
Sama předsedkyně FOD a ředitelka Klokánku Hanka Kupková byla s těžkým průběhem covidu v nemocnici. Foto: Facebook
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close