Praha

Chábová jde hájit práva dětí z dětských domovů!

Klára Chábová z Nadačního fondu Krok domů se stala členkou vládního Výboru pro práva dítěte. Jmenovala ji zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková. Chábová se bude zabývat úpravou legislativy v oblasti institucionální péče o ohrožené děti.

Snaha o změnu legislativy

Klára Chábová má v této oblasti bohaté zkušenosti a jejím záměrem je zcela změnit legislativu týkající se dětí umístěných v dětských domovech a podobných zařízeních.

„Myslím si, že by bylo dobré se koncepčně a v souladu s dobou podívat na legislativu spojenou s ústavní výchovou. Jedním z důležitých témat, na které se zaměřujeme je i systémová příprava a podpora mladých dospělých, kteří prošli dětskými domovy a výchovnými ústavy. Jejich začlenění do společnosti je velice složité“, říká Klára Chábová. 

„Výbor pro práva dětí usiluje o zlepšení systému péče o ohrožené děti v naší zemi. Vítáme proto další posílení našich kapacit a těšíme se na spolupráci s novými členy a členkami,“ řekla k přijetí nových odborníků Klára Šimáčková Laurenčíková, předsedkyně Výboru po práva dítěte.

Na mladistvé z domovů se zapomíná

Nominaci Chábové přijala zmocněnkyně vlády pro lidská práva s potěšením. „Jsem ráda, že řady výboru rozšířila paní Chábová, která se životem dětí v dětských domovech zabývá mnoho let, většinu zařízení osobně navštívila a zná jejich potřeby a problémy,“ dodala Helena Válková.

Nadační fond Krok domů, jehož je Klára Chábová výkonnou ředitelkou, usiluje o systémové i legislativní změny spojené s mladými lidmi z dětských domovů, na kterou se spíše pozapomíná. Nadační fond se proto rozhodl zmapovat aktuální situaci neziskových organizací, které kromě přenastavení aktuálních projektů čelí také obavě kvůli financování.

Klára Chábová problematiku dětí z dětských domovů dobře zná. Foto: rha.cz
Nepřehlédněte:  Antikomunisté přitvrdili: na sídle KSČM se objeví obličej Horákové!
Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close