Praha

Ke zrušeným „flamenrákům“ přibyly další od 3. dubna

Na základě dohody hlavního města Prahy a Středočeského kraje v koordinaci s Českými drahami od pátku 3. dubna dochází k  omezení provozu vlaků na dalších linkách S. Největší změny se týkají linky S7 v úseku Řevnice – Praha – Český Brod a S9 v úseku Lysá nad Labem – Praha.

Na těchto linkách budou zrušeny vložené spoje, které zkracují základní půlhodinový interval na 10 – 15 minut. Již od pondělí 30. března 2020 je omezen provoz vložených vlaků v pracovní dny dopoledne mezi Prahou a Říčany. Na většině hlavních linek z Prahy do středních Čech (S1, S2+S22, S7 a S9) dojde k omezení provozu po 22. hodině. Ostatních železničních tratí v Praze a Středočeském kraji se změny dotknou pouze okrajově. Celkově bude rozsah železniční dopravy v Praze a Středočeském kraji omezen cca o 14 %.

Platí zrušené flamendráky

Připomínáme, že od víkendu 21. – 22. března jsou zrušené i vlaky z Prahy hl.n. ve 2:30 na linkách S1 až S9 do  Kolína, Milovic, Mělníka, Kralup nad Vltavou, Kladna, Berouna, Čerčan a Benešova. Zároveň nejedou ani návratové vlaky k těmto spojům ve směru do Prahy. Každodenní popůlnoční rozjezd vlakových linek S zůstává zachován.

Rekreační spoje nejezdí

Až do odvolání nejedou výletní a rekreační spoje ČD, které měly zahájit sezónu v sobotu 28. března (Cyklo Brdy, Cyklohráček, Český ráj a sezónní vlaky Praha – Čerčany – Zruč nad Sázavou).

Aktualizované informace o omezeních provozu v jednotlivých regionech ČR včetně Prahy a Středočeského kraje najdete v tiskové zprávě na webu http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-31025/ a také na www.cd.cz/omezeniprovozu.

Nepřehlédněte:  Na Císařském ostrově je tábor pro „coviďáky“
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close