Praha
Nejnovější

Každoroční anketa o nejhezčí vánoční tramvaj Evropy!

Šestka má k tramvajím blízko. Ve Střešovické vozovně je největší ukázka tramvají a jsou odsud i vypravovány historické i vyhlídkové jízdy. Své centrum má na šestce i dopravní magazín MHD86.cz. Jeho šéfredaktorem je dopravní odborník Ondřej Matěj Hrubeš, kterého můžete znát i jako bývalého zastupitele za ODS. Jak dopadla anketa a jak bodovala Praha?

MHD86.cz uspořádal přes Vánoce 3. ročník ankety o Nejhezčí Vánoční tramvaj. Do ankety se zapojilo rekordních 73 624 čtenářů (v roce 2017 hlasovalo 18 070 čtenářů, v roce 2018 hlasovalo 52 031 čtenářů). Absolutním vítězem ankety se stal opět maďarský Miskolc. Vánočně vyzdobená tramvaj KT8D5 získala rekordních 52 332 hlasů. Celkem v anketě bojovalo 23 vánočně vyzdobených tramvají, což je o šest víc, než v minulém ročníku.

„Vítězem ankety o nejhezčí “Vánoční tramvaj 2019” se stal opětovně maďarský Miskolc. Druhé místo uhájila Plzeň s vánočně vyzdobenou tramvají Vario LF2/2 IN. Celkem získala 16647 hlasů. Třetí místo zůstává také v Maďarsku. S 3022 hlasy se umístila Budapešť s osvětlenou historickou tramvají. Čtvrté místo patří Bratislavě s vyzdobenou tramvají T6A5 a pátou příčku obsadilo Brno s tramvají T3,“ vysvětluje Hrubeš.

Jak dopadla pražská T15?

Na šestém místě skončil maďarský Szeged. Další příčky v první desítce obsadila Basilej, Štětín, Curych a Vídeň. Města v druhé desítce získala pod tisíc hlasů. Například pražská vánoční tramvaj Škoda 15T obdržela od čtenářů jen 510 hlasů, což jí přiřadilo 13. místo.

Praha opakovaně nedopadá dobře. Proč? Máme ošklivé tramvaje?

„Nebylo to ale překvapení. Praha už v minulých ročnících skončila na nižších příčkách. Přitom se dá říct, že nejvíc čtenářů webu MHD86.cz pochází z Prahy a okolí a zároveň patří Praha mezi největší města v anketě. Má proto velmi dobrou startovací pozici. Bohužel dlouhodobě špatným marketingem v anketách pravidelně propadá,“ informuje Hrubeš.

Nepřehlédněte:  Náměstek pražského primátora má koronavir! Mnozí musejí do karantény!

Anketa probíhala primárně mezi čtenáři dopravního magazínu www.MHD86.cz v období 11. 12. 2019 až 2. 1. 2020. Zde také uvidíte všechny soutěžní tramvaje… Autoři plánují v anketě pokračovat.

Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close