Praha
Nejnovější

K desítkové opozici se připojují další nespokojení kvůli dani či nájemnému. Reakce TOP 09 či Starostů

Po včerejším zastupitelstvu v Praze 10 patrně přibudou další nespokojení. A nejde jen o daň z nemovitostí nebo zdražení nájemného.

Opozice totiž při téměř dvanáctihodinovém jednání opakovaně poukázala na to, že ve zprávě o zvládnutí koronavirové krize v desáté městské části, (podle opozičních zastupitelů byla přehnaně dlouhá a nekriticky sebechvalná) a následující diskuzi od koalice (Vlasta, Piráti, ODS) příliš zaznívaly úspěchy. Opozice naopak komentovala fakt, že třeba pomoc živnostníkům a podnikatelům se smazává tím, že koalice zvedla daň z nemovitosti či nájmy na nejvyšší možnou míru. O tomto se při zdejších zastupitelstvech mluví již dlouho. Dokonce se zde organizují různé petice za obnovení původní výše daně. Tu organizuje především TOP 09, přidali se další organizátoři (ČSSD či Jan Čížek), s další novou peticí včera vystoupila paní Adamíčková a další řečníci z řad občanů.

TOP 09: Koalice ODS, Piráti a Vlasta namísto pomoci lidem život v Praze 10 zdražila

Zde je například prohlášení desítkové TOP 09: „Mnohahodinovou diskuzí o nemoci COVID-19 se na dnešním zastupitelstvu radní za ODS Praha 10 , Piráti Praha 10 a koalice VLASTA snažili zakrýt, že zatímco ostatní města lidem pomohla, současná koalice obyvatelům Prahy 10 život po epidemii zdražila. Lidé zde platí dvakrát větší daň z nemovitosti, zvýšily se nájmy a podnikatelé se větších úlev taky nedočkali. My jsme se snažili prosadit levnější bydlení i místa pro podnikání – radní to ale odmítli,“ uvedl za desítkovou TOP 09 Tomáš Pek. **

Co říkají Starostové pro Prahu – Ivana Cabrnochová

„Včerejší zastupitelstvo bylo schizofrenní. Připomínaalo hororový román Doktor Jekyll a Mr. Hyde. Vládní koalice (Vlasta, Piráti, ODS) se snažila vytvořit dojem, jak v těžké situaci způsobené koronavirem svým obyvatelům pomáhá. Ale to jsou jen hezká PRová slova. Když dojde na konkrétní skutky, tak se ukáže, že ze svých obyvatel koalice jen tahá peníze na zaplacení vlastních průšvihů. Na nepožádání o dotaci na sociální služby – 50 milionů nebo připravovanou megalomanskou rekonstrukci radnice za miliardu a jiné. V době nouzového stavu proto lidé na Desítce musí platit o 20 % vyšší nájemné v obecních bytech, 100% zvýšení daně z nemovitostí a drobným podnikatelům, téměř nepohnuli. Je smutné, jak se v této nelehké době koalice za své těžce zkoušené obyvatele nepostaví a řeší si jen své PR. I třeba tím, že si za 440 000 Kč platí profesionální PRovou agenturu na svou propagaci,“ napsala pro Zulici.cz Ivana Cabrnochová (Starostové pro Prahu).

Nepřehlédněte:  Svatba za virózy: Byly to nervy, ale vzali se
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close