Praha

Jsou bezdomovci skutečně tak nedisciplinovaní?

Po měsíci v rouškách se ukazuje, jak se mění pohled na svět u všech lidí.  Na začátku pandemie, to vypadalo, že nejméně disciplinovaní lidé jsou  bezdomovci, kteří se bezcílně toulají Prahou.  Bez roušek a nebo je občas měli i na čele…

Jenže s tím, jak se roušky objevují ve stále větší míře i bezdomovci se naučili s rouškami žít, a to i ti, kteří se vyhnuli nabízené pomoci s ubytováním na Císařském ostrově a zůstali ve svých lokalitách. „Naši terénní pracovníci za takovými lidmi pravidelně vyrážejí, a  i když není roušek nadbytek, je už situace taková, že mohou lidem bez domova roušky bez zvláštních potíží dodat,“ uvedl Jiří Wolf, mluvčí Centrum sociálních služeb Praha.

 A jak se bezdomovci, kteří zůstávají mimo záchrannou ať chovají dnes. Je to pro mnohé k neuvěření, ale nosí roušky i v okamžicích, když není v jejich okolí ani človíčka. Dokladují to naše fotografie. Muž, který žije a bydlí ve Vojanových sadech se chová neuvěřitelně disciplinovaně. V jeho blízkosti desítky metrů není živáčka a přesto  má zakrytá ústa i nos.

Tak to má být…

Další příklad je z břehů Vltavy, kde pod jedním z mostů v centru už delší dobu přežívá pár bezdomovců, dokonce své okolí upravují, aby tam bylo hezky. Podle roušky je zjevné, že za nimi dochází terénní pracovníci a dodávají jim to, co je v době koronaviru potřebné.

Desítky metrů od nejbližších lidí, přesto nosí roušku… Foto Ivan Kuptík

Chování bezdomovců kontrastuje s partami nejen mladých lidí, kteří se vesele baví bez roušek. Ostatně o tom svědčí i stovky  přestupků zaregistrovaných v jednotlivých krajích republiky.

Podobné minizahrádky s figurkami vytvářejí pražští bezdomovci leckde, bývaly například u Nádraží Holešovice. Teď ji můžete vidět u Vltavy… Foto Ivan Kuptík
Nepřehlédněte:  „Musí zaznívat reálná čísla, ne jenom katastrofické dojmy.“
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close