Praha
Nejnovější

Žižkov je prý pražským Montmartrem: koncerty každý čtvrtek

Odstartoval nový projekt na rozjezd kulturní scény po pandemii. Pražský Montmartre přinese každý čtvrtek do žižkovských a vinohradských (těch pár, co patří Praze 3) ulic jiného umělce.

„U koncertů to nekončí. Vznikne přehledná mapa všech kulturních aktivit. Naše městská část nemá jedno velké kulturní centrum, ale spoustu menších.“ komentuje projekt radní pro kulturu Pavel Křeček (STAN/TOP 09).

Žižkov je pro svou bohatou bohémskou, kulturu a kopcovitý terén plný prudkých uliček a schodišť právem nazýván pražským Montmatrem – myslí si radnice.

Mnoho obyvatelům této hrdé městské části vnímá i odvrácenou stranu – nával lidí od jinud, kteří dělají hluk či nepořádek. Na to si žižkovští právem zdržují, a tak se očekává, že umělci, pořadatelé z radnice i městští strážníci odvedou opravdu kvalitní službu.

Odstartoval to COVID

Paradoxně to byla podle radního právě pandemie, která odstartovala stejnojmennou uměleckou platformu. Ta si klade za cíl podpořit místní uměleckou scénu po vynucené tříměsíční odmlce.

Spolupráci si Praha 3 s umělci vyzkoušela už během karantény, kdy jako první městská část realizovala Koncerty do oken.  Vystoupení čeká místní i přespolní tento a každý další čtvrtek. Koncerty se budou konat pouze za dobrého počasí. 

Pražský Montmartre /II program červen 2020:

  • 11. 6. — 17 h ⟶ Sol Y Sombra (španělské a latinskoamerické rytmy) ⟶ Kostnické náměstí, u kavárny Kiosko
  • 18. 6. — 17 h ⟶ Martin Písařík (kytara, zpěv) ⟶ Kostnické náměstí, u kavárny Kiosko
  • 25. 6. — 17 h ⟶ Duo Beautiful Strings (harfa, housle) ⟶ Rajská zahrada, pod pavilonem

Nepřehlédněte:  Po Ostravsku se rozšiřují „rouškomaty“ i v Praze
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close