Praha

Jde o peníze – leasingové firmy přibrzdily

Představenstvo České leasingové a finanční asociace (ČLFA), která sdružuje 44 nebankovních firem upozornilo, že leasingové a splátkové firmy mohou svým klientům postiženým koronavirovou krizí nabídnout v odůvodněných případech odklad splátek nebo jejich rozložení v čase.

Factoringové společnosti mohou individuálně prodloužit splatnosti již existujících postoupených faktur, pokud to umožní dohoda všech stran. Představenstvo ČLFA podporuje své členské společnosti v jejich snaze postupovat s maximální vstřícností ke klientům, kteří se budou potýkat s ekonomickými dopady koronavirové krize. Zvláštní pozornost přitom podle představenstva zaslouží malé a střední podniky.

Výzva klientům – komunikujte

„Když mluvíme se zástupci našich členských firem, je evidentní, že si závažnost situace plně uvědomují a mají upřímnou snahu postiženým zákazníkům ulevit. Doporučujeme všem klientům, na které budou dopadat ekonomické důsledky koronavirové krize, aby řešení neodkládali a spojili se co nejdříve se svou financující společností. Včasná a otevřená komunikace je v takovém případě klíčová,“ uvedl předseda představenstva ČLFA Jiří Matula.

Půjčky za 158 miliard

Členské společnosti ČLFA poskytují produkty k financování firemních investic a provozu i k financování potřeb domácností. Za loňský rok poskytly podnikům a privátním klientům téměř 158 miliard korun.

Nepřehlédněte:  A zdražovat se bude dál...
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close