Praha
Nejnovější

Jaroslava Uhlíře už policie našla!

Pražská policie, která pátrala od pondělního dopoledne po hudebníkovi a písničkáři Jaroslavu Uhlířovi, oznámila, že jej našla. Čtyřiasedmdesátiletý umělec a kolega Zdeňka Svěráka je prý v pořádku.

Policisté nejprve jméno pohřešovaného přímo nepotvrdili, ale věk muže, po kterém pátrají, je totožný s věkem Jaroslava Uhlíře. Nakonec v oficiální databízi jméno i fotografii hledaného umělce umístili.

Odpoledne ale policie vydala informaci, že Uhlíř byl nalezen. „Můžu potvrdit, že jsme osobu ve věku 74 let, po které jsme dopoledne vyhlásili pátrání, našli v nezraněném stavu,“ sdělila mluvčí policie Violeta Siřišťová.

S Uhlířem ještě v neděli mluvil jeho spolupracovník, od pondělí ale nikdo nevěděl, kde je, a zpěvák nebral telefon. Jeho zmizení nejspíš nahlásila jeho manželka. Co bylo za dočasným zmizením slavného skladatele, není jasné. Ale už to, že policie okamžitě vyhlásila pátrání jako po pohřešovaném svědčí o tom, že jeho stav nejspíš není dobrý.

Většinou se totiž pátrání vyhlašuje až po 24 hodinách od zmizení, nebo pokud jde o dítě, nemocného či handicapovaného člověka. Nebo seniora v ohrožení.

Ještě v neděli s Uhlířem měl mluvit jeho kolega a kamarád, v pondělí už ale nezvedal telefon a podle blízkých přátel není jasné, kde se nachází.

Policie po Jaroslavu Uhlířovi oficiálně pátrala celé dopoledne. Foto: Policie.cz

Složité životní období

V posledních letech trpí Jaroslav Uhlíř zdravotními problémy. A podle jeho blízkých prochází složitějším životním obdobím. Není vyloučeno, že právě to mohlo být za jeho zmizením. Někteří z jeho přátel z branže hovoří o tom, že už delší dobu je hudebník vážně nemocný.

Jaroslav Uhlíř je nejznámější díky písničkám, které napsal společně se Zdeňkem Svěrákem. S Karlem Šípem také leta tvořili dvojici v humoristickém televizním pořadu Hitšaráda, a pak i na jevišti. Uhlíř se také řadu let zabývá skládáním filmové muziky.

Jaroslav Uhlíř prý poslední dobou prochází složitým životním obdobím. Foto: Archiv JU

Nepřehlédněte:  Hřib chce šetřit, mají se Pražané bát podivných nápadů?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close