Praha

Půjde Jandák do boje o Senát? Ale ne za ČSSD!

Kdysi nejpopulárnější politik v zemi, exministr kultury, dnes člen Rady ČRO a stále herec Vítězslav Jandák bude na podzim nejspíš znovu kandidovat. Tentokrát do Senátu a nikoli za ČSSD, jak by asi kdekdo čekal.

Jandák své členství v sociální demokracii před časem pozastavil právě kvůli svému angažmá v rozhlasové radě. Nyní se ale rozhodl, že zkusí vybojovat post v Senátu za část Jindřichohradeckého volebního obvodu a obvodu Pelhřimov na Vysočině.

„Aby bylo jasno, není to za ČSSD, ale ani nepřestupuji do ANO, jak jsem už zaslechl. Mě před časem pouze oslovila jihočeská organizace ANO a já jsem ji sdělil, že o tom budu přemýšlet. Pokud se tak stane, budu kandidovat jako nestraník a nezávislý za ANO, ale nikoli jako jejich člen,“ prozradil Jandák s tím, že už slyší některé z těch, kteří naopak slyší „trávu růst“.

Proti senátorovi a starostovi

„Už jsem zaznamenal některé ´spravedlivé´, jejichž sláva se dotýká maximálně od Malé Strany po Dejvice, jak vypouští různé zaručené zprávy´. Já říkám, dostal jsem nabídku a tu zvažuji…,“ prozradil Jandák s tím, že by kandidoval proti bývalým spolustraníkům – senátorovi Milanu Štěchovi a starostovi Jindřichova Hradce Stanislavu Mrvkovi.

Jandák také celou řadu let napůl žije v jižních Čechách na Třeboňsku, kde má svůj srub, a odkud pochází polovina jeho rodiny ze strany matky.

Naposledy si Jandák zahrál v dramatu o Emanuelu Moravcovi Anatomie zrady.
Foto: Rolling Media

Nepřehlédněte:  Pozor! Návštěvy v nemocnicích jen na výjimku!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close