Praha

Jan Zahradil: Vzpamatujte se, myslete a počítejte…

Jan Zahradil, europoslanec ODS, se dívá na pandemii trochu jinak. Na jeho facebookovém profilu najdete slova, která nutí k zamyšlení a nabízí úplně jiný, hlavně reálný  pohled na pandemii, než vytvářejí a vnucují mainstreamová média.

Čtu krvelačné headlines o tom, jak COVID-19 “kosí” obyvatele USA. Nenašel jsem ani slovo o Belgii, které jsem se věnoval už dvakrát, tak teď budu potřetí. Jistě se shodneme na tom, že docela dost vypovídajícím údajem je počet úmrtí na COVID-19, vztažený na počet obyvatel.


V tomto ukazateli se dnes jedenáctimilionová Belgie dostala na 1. (ano, slovy PRVNÍ) místo na světě, když vykázala 419 úmrtí na 1 milion obyvatel. Teprve za ní je Španělsko a Itálie. Pro srovnání, desetimilionová ČR má 16 úmrtí na milion obyvatel. USA mají 101 úmrtí na milion obyvatel.


Takže média si sice dál mohou vychutnávat Trumpa, jak “nezvládá” (a New York nepochybně na tom je hodně zle). Nic to ale nemění na tom, že celosvětově je momentálně největší průser právě Belgie…

Nepřehlédněte:  Vršovický zámeček má nové atrium, pro relaxaci klientů domova seniorů
Tagy
Pokračovat ve čtení

Jeden komentář

  1. Pane Zahradile, ok, souhlas, ale prosím vás, přestaňte už s tou dementní zkratkou ČR. Chápu, že jde o pouhý zlozvyk, nicméně opravdu neblahý (CR je ISO kód Kostariky). Mluvíte-li o Španělsku a Itálii (nikoli o Španělském království a Italské republice, ve srovnatelně absurdním tvaru ŠK či IR), používejte též pro naší vlast oficiální zeměpisný název (Česko). Opravdu nejsme jediná republika na světě – je jich 159. Děkuji za pochopení (jak pevně doufám)

Související články

Back to top button
Close
Close