Praha

Jalové zasedání zastupitelstva Prahy 10. Radnice je tabu!

Na pondělí 14. 9. bylo naplánované zasedání zastupitelstva městské části Praha 10, kde se měl také otevřít prostor k jednání a diskusi o připravované rekonstrukci radnice za více jak jednu miliardu korun, kterou vehementně prosazuje starostka Prahy 10 Renata Chmelová (VLASTA). Toto zasedání mělo ale poněkud zvláštní průběh, který se nedá hodnotit jinak než jako trapný.

Přestože byla koalice v počtu, který umožňoval schválení programu jednání, protože se zúčastnilo 23 členů koalice, tak se na tomto programu nebyli schopni dohodnout a nejednalo se v podstatě o ničem.

„Vůbec nic se neprojednávalo, pouze se dvě hodiny čučelo a nic se neřešilo, protože vůbec nebyl schválený program, a to tam byly i důležité body. Beru to jako pohrdání zastupitelstvem městské části,“ sděluje nám nejmenovaný zdroj, který se účastnil zasedání.

„Vypadá to na nějaký vnitřní rozpor v rámci koalice, protože koalice neschválila program,“ potvrzuje nám jiný kontakt.

Rozkol ODS s koalicí v zastupitelstvu?

Z jedné strany se pak dozvídáme, že na začátku jednání chtěl zastupitel Filip Humplík (ODS) komentovat bod, který se týkal právě rekonstrukce radnice a chtěl k tomu něco zmínit, ale starostka Chmelová mu vzala slovo. Z toho by se dalo usuzovat, že ODS na to mohla reagovat tím, že hlasovala proti schválení celého programu jednání.

„To je nesmysl. Nic takového se nestalo. Navrhoval jsem, aby se zrušily všechny body jednání kvůli covidu, protože mi nepřišlo fér – vůči kolegům, kteří tam nebyli – abychom to projednávali bez nich a znemožnili jim tak se k tomu vyjádřit. A jediný bod, který podle mě mělo smysl projednat, bylo jednání o průběhu hlasování zastupitelstva v případě covidu,“ vyvrací tuto informaci Filip Humplík.

Ať už byl důvod neschválení programu jednání jakýkoliv, téma radnice navrhla vyškrtnout z jednání sama starostka Chmelová hned v úvodu zasedání.

Nepřehlédněte:  Přibudou desítky kilometrů cyklostezek, za kolik a kde?

Znamená to, že je koalice stále jednotná, nebo se pomalu tvoří ohnisko nákazy jednoty uvnitř koalice?

„Absolutně ne, tím jsem si naprosto jist. Mě mrzí, že Piráti hlasovali proti některým návrhům, mrzí mě, že paní starostka hlasovala proti některým návrhům, ale to je vše, nic víc,“ ubezpečuje o jednotnosti dosavadní koalice Filip Humplík.

Problém rekonstrukce radnice tak zůstává dál bez toho, že by měla opozice možnost se k němu vyjádřit a navrhovat řešení.

Další postup a aktuální průběh budeme sledovat. Sledujte vývoj na našich stránkách.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close