Praha
Nejnovější

Hůlka vrátí Zemanovi metál: Napsal mu ostrý otevřený dopis!

Otevřený dopis napsal svému příteli, prezidentu Miloš Zemanovi český Dracula, zpěvák Daniela Hůlky. Zároveň mu v něm oznámil, že vyznamenání, které od něj před lety dostal, vrátí. Prezident se prý podle něj chová bohorovně a sprostě.

„Vážený pane prezidente, příteli, kamaráde, milý Miloši, donedávna jsem žil v domnění, že Tě mohu nazývat přítelem. I u těch nejlepších přátel se může stát, že nastane situace, na níž má každý z nich opačný názor. Opravdoví přátelé, kteří k sobě mají vzájemný respekt, spolu o věci diskutují a třeba se i pohádají. Opravdový přítel však nikdy veřejně svého kamaráda nezesměšní a nevzkazuje mu prostřednictvím médií, že si má dát mokrý hadr na hlavu, jen proto, že má odlišný názor,“ začal Hůlka otevřený dopis adresovaný Miloši Zemanovi.

Upozornil ho, že v demokracii má každý názor stejnou hodnotu. „Tvůj, stejně jako ten můj nebo názor kohokoli jiného. Pokud ovšem ještě žijeme v demokratické zemi… Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství,“ vyznal se zpěvák a herec v psaní, které poslal na Hrad a s nímž se svěřil veřejně.

Český Dracula si to s Milošem Zemanem vyřídil veřejně. Foto. Archiv D. Hůlky

Těžké zklamání v těžké době

„Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc. Žijeme v těžké době, v níž je mnoho našich spoluobčanů na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, a to v žádném případě vlastní vinou. Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici. Proč to děláš? Co Tě k tomu vede? Co si to k nám, normálním lidem, vlastně dovoluješ? Ty nejsi o nic víc než my, jsi taky jenom člověk, i když si to asi nemyslíš. Ale hlavně: Proč jsi se obrátil proti svému národu, proti obyčejným normálním pracujícím lidem?,“ ptá se Hůlka Zemana.

Nepřehlédněte:  Velká změna! Můžeme ven bez roušek a v hospodě si posedět

„Proč se k nám chováš sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně? Takže, jak se říká: „Na hrubý pytel, hrubá záplata“. Děkuji Ti za poslední lekci, kterou jsi mi dal na rozloučenou s naším přátelstvím. Ukázal jsi mi svou pravou tvář, a tím jsi mě donutil zachovat se následovně: Ve státní svátek 28. října 2020 Ti přijdu na Pražský hrad vrátit vyznamenání, které jsi mi udělil. Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět. A k tomu Ti vzkazuji to samé, co jsi přes média vzkázal Ty mně: „Miloši, dej si prosím studenej mokrej hadr na hlavu a stáhni se do soukromí “. Bude to lepší pro Tebe a pro nás všechny. I přes to všechno Ti přeji hlavně zdraví a nepřeji Ti rozhodně nic zlého. S pozdravem Tvůj bývalý přítel Daniel Hůlka,“ dokončil své psaní zpěvák.

Ani sám Miloš Zeman, ani jeho mluvčí Jiří Ovčáček se zatím k dopisu od Daniela Hůlky nevyjádřil. Otázkou je, zda to vůbec udělají?

Konec velkého přátelství a velké zklamání oznámil Daniel Hůlka. Foto: Archiv D. Hůlky
Daniel Hůlka napsal Miloši Zemanovi otevřený dopis. Facebook D. Hůlky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close