Praha

Hřib promluvil k Pražanům! Tohle musíte číst!

Pražský primátor Zdeněk Hřib se rozhodl promluvit ke „svému lidu“. Proto prostřednictvím sociálních sítí k pronesl k Pražanům psaný proslov. Ten si nesmíte nechat ujít, protože je v něm mnoho zásadních věcí. Alespoň podle něj samotného.

„Vážení Pražané, občané. Stojíme před obrovskou výzvou. Vzpomínáte, jak jsme se na jaře obávali varovných čísel z Itálie a později z USA, kde je nyní nejvyšší počet prokázaných případů na světě? V poměru na velikost populace jsme minulý čtvrtek v naší zemi zaznamenali vyšší nárůst nových případů, než jaký kdy byl v USA, a téměř třikrát vyšší, než jaký kdy byl v Itálii. Podle počtu nových případů na 100 tisíc obyvatel za posledních 14 dnů jsme nyní po Španělsku druhou nejhorší zemí v Evropě. A Praha je na tom hůř, než jaký je celorepublikový průměr u nás,“ píše primátor Prahy.

Hřib dále uvádí, že nás v tuto chvíli nespasí populistická gesta a je prý nutné naslouchat odborníkům. Vláda si podle něj zahrávala se zdravím svých občanů a nedodržovala svá vlastní opatření.

Premiér neměl jezdit na dovolenou

„Premiér přeci nemůže občany vyzvat k tomu, aby nikam necestovali, a pak sám odjet do zahraničí na dovolenou. Po setkání s nakaženým by pak měl jít do karantény a nikoliv na focení do kampaně. Takové chování politiků těžko může motivovat lidi k osobní odpovědnosti,“ napsal Zdeněk Hřib.

Přitom prý teď opravdu potřebujeme co nejdříve zvrátit současný vývoj, jinak může nastat zahlcení zdravotního systému. Velmi pravděpodobně totiž poroste počet pacientů, kteří budou ve vážném stavu a budou potřebovat nemocniční péči. Musíme také podle Hřiba počítat také s tím, že se nakazí i část doktorů a zdravotních sester a bratrů, což také může přispět ke snížení úrovně potřebné péče. Zdravotnictví pod takovým tlakem pak údajně stěží bude zvládat další nemoci, které s koronavirem nezmizely.

Nepřehlédněte:  Chábová jde hájit práva dětí z dětských domovů!

„Proto musíme zpomalit šíření koronaviru jednoduchými opatřeními, které zabrání vypnutí ekonomiky a dalším dluhům. Ještě se to dá zvládnout. Dodržujte 3R! To znamená: dodržujte rozestupy, noste roušky a dezinfikujte si ruce. Obzvláště dezinfekce se často podceňuje, přitom toto jednoduché opatření má opravdu smysl! Nainstalujte si také aplikaci eRouška, která vás dokáže upozornit, když se potkáte s nakaženým. Funguje tím lépe, čím více lidí ji bude používat,“ uvedl první muž Prahy.

Primátor Hřib prosí o ohleduplnost. Foto: Facebook
Primátor Hřib prosí o ohleduplnost. Foto: Facebook

Vzít to do desinfikovaných rukou

Co se týká míst, kde nejvíc hrozí šíření nákazy, jedná se především o uzavřené prostory (školy, sportovní kluby nebo party v hospodách a barech). Naopak nezaznamenáváme výraznější počty nakažených z venkovních akcí, které umožňují dostatečné rozestupy a dbají bezpečnostních pravidel. Naopak venkovní sport, sluneční záření a pohyb na čerstvém vzduchu imunitě prospívají.

„Nezapomínejte také na zdravou vyváženou stravu a dostatečný přísun vitamínů. Odpovědnost a ohleduplnost každého z nás je teď nejlepší zbraní proti koronaviru. Mějme to na paměti. Nikdo z nás už si totiž nepřeje další uzavření ekonomiky a další zákazy. Je to v našich (desinfikovaných) rukách,“ dodal Zdeněk Hřib.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close