Praha
Nejnovější

HŘIB oznámil: Praha zavře střední a vysoké školy. Pak to dementoval. Ale VŠ ještě nefungují!

Na středních a vysokých školách v Praze bude příští týden zavedena distanční výuka! Zařízení tedy budou mimo provoz! Důvodem je extrémní nárůst onemocnění covid-19. Toto uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v pátek dopoledne! Pak to ale dementoval s tím, že se to týká jen vysokých škol. Ty však ale ještě nejsou v provozu, protože semestr začíná od října. Co chce tedy zavírat?

„Praha bude na semaforu červená. Dohodli jsme se s hygieniky, že v průběhu příštího týdne zavedeme distanční výuku ve všech pražských středních a vysokých školách,” uvedl Hřib s tím, že na začátku týdne na tomto opatření nebyla ještě shoda. Poté pro Českou televizi doplnil, že uzavření středních škol je zatím pouze zvažovanou variantou, ke které se mu hygieniky zatím nepodařilo přesvědčit.

„Praha bude mít na mapě regionů podle rizika nákazy novým koronavirem červenou barvu, uvedl dnes primátor Zdeněk Hřib (Piráti) na svém twitterové účtu.

„Jenomže VŠ jsou v provozu až od října, kdy začíná nový semestr. Nicméně to asi chytrý pan primátor asi neví a neví to asi ani jeho dobře placení poradci,“ napsali na sociálních sítích diskutéři.

Praha se rozhodla zpřísnit opatření poté, čtvrtek hygienici oznámili přes 3100 nových případů koronavirové nákazy.

Krizový štáb bude obnoven

Praha spolu s hygieniky tento týden rozhodla o nošení roušek i při vyučování. Ministerstvo zdravotnictví je následně ode dneška zavedlo pro celou zemi.

„V metropoli je nemocí covid-19 postiženo 29 škol a pozitivních je dohromady na tři desítky dětí a učitelů,“ uvedla pražská hygienička Zdeňka Jágrová.

Činnost obnoví i Ústřední krizový štáb. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Zdůvodnil to špatnou komunikací mezi ministerstvem zdravotnictví a kraji. Dosud zřízení štábu odmítal.

Návštěvy omezují některá sociální zařízení i nemocnice. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze dokonce vyhlásila zákaz návštěv na všech klinikách a odděleních. Opatření platí ode dneška do odvolání. Kvůli epidemii mají omezené či zakázané návštěvy i některá další nemocniční zařízení v hlavním městě. Ve Fakultní nemocnici v Motole platí zákaz návštěv na 11 klinikách a v centru následné péče.

Nepřehlédněte:  "Odstřelil" Zaorálek ředitele NK Kocandu oprávněně? On sám se brání nařčení!
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close