Praha

Hermes uzavřen, bezdomovci míří do Karlína?

Loď Hermes pro lidi bez domova byla uzavřena kvůli hygienickým problémům. Praha otevřela  prozatímní kemp na Císařské louce, ale Praha hledá další možnosti.

„Chceme poskytnout nouzové ubytování lidem bez domova v Kasárnách Karlín. Požádal jsem Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) o součinnost. Jinak zjevně nemohou lidé bez domova splnit vládní nařízení „z práce hned domů“, protože nemají ani jedno,“ napsal na svém twitterovém účtu primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Kasárna v Karlíně stále patří ÚZSVM, který se jich chce zbavit. Město o kasárna projevilo zájem, ale zatím nedošlo ke shodě.

Praha musela uzavřít také další ubytování pro lidi bez domova v Michli, které provozuje  Centrum sociálních služeb Praha(CSSP). „Nechceme koncentrovat bezdomovce ve velkých ubytovacích zařízeních,“ uvedl mluvčí CSSP Jiří Wolf. Terénní  pracovníci centra ani nemohou dávat bezdomovcům roušky, protože jich nemají dostatek ani pro vlastní zaměstnance.  Město čeká na 15.000 respirátorů z dodávky, kterou centrálně objednal Plzeňský kraj.

Nepřehlédněte:  Hledáte fitness centrum v Praze? Poradíme vám s výběrem!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close