Praha

Hamáček bez roušky si udělil pokutu, není sám.

Jan Hamáček, šéf krizového štábu, a bez roušky.  Měl by dostat pokutu.  Svoji chybu uznal (viz foto z jeho Twitteru) a udělil si pokutu 10 tisíc korun.

„Nebudu se vymlouvat, byla to chyba, pravidla platí pro každého. Odeslal jsem 10.000 korun jako dar Fakultní nemocnici Motol,“ napsal Hamáček.  

Maláčová a Chmelař se kají

Nejede v tom sám. Jak vidíte na fotografii, bez roušky je i  ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její manžel, náměstek ministra zahraničí Aleš Chmelař. Ministryně na Twitteru napsala: „Bez roušky ani ránu! Ano, pravidla platí pro všechny! S Alešem se kajeme a každý posíláme 10 tisíc Janu Lormanovi do Života 90.“ Chce se říci jen tak dál…

Nepijte alkohol v hloučku

Pozoruhodné je, že se to událo na videokonferenci, kde se mimo jiné jednalo i o tom, že policisté a strážníci by měli mít tu pravomoc vybírat na místě pokuty za nenošení roušek a další přestupky proti opatření zavedených vládou a ministerstvem zdravotnictví kvůli šíření koronaviru. Hamáček uvedl, že ale nejde o to, aby policisté stáli „v lese za stromem a pokutovali osamělé cyklisty bez roušky. Jde nám o rychlý postih evidentních porušení s rizikem možného přenosu infekce.“ Jako příklad uvedl skupinové popíjení alkoholu v parcích. Zároveň poprosil lidi o větší trpělivost.

Policie dosud zaznamenala asi 136 flagrantních porušení, dosud se neřeší na místě, ale ve správním řízení.

Nepřehlédněte:  Zeman přijal Michala Davida i Oldřicha Lichtenberga!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close