Praha

Gottův hrob zažije nápor, rodina doufá v ohleduplnost fanoušků

Hrob vloni zesnulého Karla Gotta na pražských Malvazinkách je jedním ze středobodů turistického zájmu Prahy. Zvláště teď v sezóně sem míří desítky až stovky obdivovatelů denně. Za pár dní může místo posledního odpočinu zažít obrovský nápor. Rodina prosí fanoušky, aby byli rozumní.

Svíčky, květiny, dárečky, vzkazy, to vše nosí fanoušci Karla Gotta na hřbitov. Protože by se 14. července Mistr dožil 81 let, budou se mnozí snažit jít si jeho památku připomenout. Toho se bojí vdova Ivana i její dcery a další blízcí Karla Gotta.

Už 14. července by Gott slavil 81. narozeniny. Foto: FB K. Gotta
Už 14. července by Gott slavil 81. narozeniny. Foto: FB K. Gotta

Opatření přijala i správa hřbitova, která bude jednak okolí hrobu hlídat, ale také dohlížet na to, aby pietní místo nebylo poničeno. Proto doufá, že lidé budou rozumní a nebudou se snažil za „každou cenu“ umístit více svíček nebo ještě větší množství. Že nedojde k požáru nebo nebude nutné vyhořelé svíčky odklízet několikrát denně.

Dva nápory za rok

„O tomto datu víme, připravujeme se na něj. Bude zde také zvýšen dohled nad samotným místem zpěvákova posledního odpočinku,“ nechal se slyšet šéf Správy pražských hřbitovů Karel Šiška.

Rodina Karla Gotta se na hřbitov chystá v jiný, co nejméně exponovaný termín a čas, než v který se sem vypraví vdova Ivana a její dvě dcery.

Dalším takovým datem, kdy asi tisíce Gottových příznivců bude chtít navštívit místo jeho posledního odpočinku, bude 1. říjen. Tedy rok od chvíle, kdy Mistr podlehl akutní leukémii.

Nepřehlédněte:  Tropy v Praze: která koupaliště jsou bezpečná a jaká mají závadnou vodu?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close