Praha
Nejnovější

Farmářské trhy Náplavka a Tylák jsou od nejbližšího pondělí

Farmářské trhy na Tylově náměstí a na náplavce na Rašínově nábřeží v druhé městské části se již v pondělí 20. dubna opět otevřou svým zákazníkům.

Jejich pořadatelé budou na místě zajišťovat bezpečné rozestupy lidí a desinfekci. O otevření trhů rozhodla vláda v úterý, oblíbené trhy jsou spolu s dalšími obchody zavřeny již od poloviny března.

„Otevření farmářských trhů vítáme. Skončí tak nelogický stav, kdy byly otevřené prodejny potravin a současně zakázán provoz trhů ve venkovním prostoru.  Významná skupina podnikatelů, především rodinných farem, tak byla tímto zbytečně diskriminována,“ řekl místostarosta Prahy 2 Michael Grundler (TOP 09), který má v gesci správu majetku.

Na Tyláku polovina stánků

Počet stánků na farmářských trzích na Tylově náměstí, tolik oblíbených mezi obyvateli Prahy 2, bude menší než obvykle, návštěvníci se mohou těšit na cca polovinu stánků oproti klasickému stavu. Zároveň budou na tržnici dodržována ochranná opatření a zajištěna zvýšená dezinfekce.

Náplavka bez občerstvení a bez ochutnávky

Také návštěvníci náplavky na Rašínově nábřeží, která patří mezi nejnavštěvovanější trhy v metropoli, musí místo obvyklých 90 stánků počítat s menším počtem prodejních míst. Kvůli zamezení nákazy koronavirem totiž nebudou na místě stánky s občerstvením, aby se u nich lidé nezdržovali, a nabízeny budou výhradně potraviny k odnosu domů bez možnosti ochutnávky. 

Dodržujte dva metry! Užívejte rukavice“

Mezi stánky a pulty musí být podle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví bezpečný odstup alespoň dva metry, ta samá vzdálenost platí i pro odstup mezi samotnými zákazníky. Na dodržování rozestupů bude dohlížet místní dozor. Samozřejmou povinností bude i desinfekce u každého prodejního místa, organizátoři trhů musí také zajistit, aby prodejci měli rukavice při kontaktu se zbožím a při přijímání plateb od zákazníků.

Nepřehlédněte:  Skladatelé Petr a Pavel Orm: „Z Letné nás vyhnal udavač!"
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close