Praha

Dýmovnice na revanš za Koněva

Na zahradu české ambasády v Moskvě dopadly dýmovnice na plotgě se objevil nápis Stop fašismu. Jde o akci aktivistů,kteří tak protestovali proti odstranění pomíku maršála Koněva z náměstí Interbrigád v Praze 6.

„Tato akce je odpovědí na české úřady, které v pátek zbouraly pomník sovětskému maršálovi Ivanovi Konevovi v Praze. Aktivisté hodili kouřové bomby na budovu velvyslanectví a zveřejnili banner „Zastavte fašismus!“ V důsledku této akce nebyl nikdo zadržen,“ píše se v prohlášení ruské nelegální tedy nezaregistrované strany Jiné Rusko,která je  známá svými ultralevicovými a krajně nacionalistickými názory.

„Zničení pomníku sovětskému maršálovi je součástí celkové strategie evropských států revidovat výsledek druhé světové války. České orgány popírají zásluhy sovětského lidu v boji proti nacismu a vydávají se na cestu ospravedlnění nacismu. Strana Jiné Rusko požaduje, aby ministerstvo zahraničí a ministerstvo obrany Ruské federace podnikly příslušné diplomatické kroky, a pokud nebudou nutné pouze diplomatické kroky, aby přesvědčily své evropské kolegy, že rusofobie v jakékoli formě nebude nepotrestána,“ píše se dále v prohlášení.

„Česká republika protestuje proti útoku na prostory diplomatické mise, které je hostitelská země povinna chránit. Očekáváme, že ruské orgány přijmou taková opatření, aby se podobné incidenty neopakovaly,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Oficiální nótu odeslalo dnes české velvyslanectví v Moskvě ruskému ministerstvu zahraničí.

Nepřehlédněte:  Další experiment magistrátu: z parkoviště je pěší zóna!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close