Praha

DPP vraždí viry a bakterie

Celou svou flotilu MHD vydesinfikuje Dopravní podnik Praha už dříve testovanou nanotechnologií na bázi polymerů. Doba deklarovaného účinku je až dva roky.

Vnitřní prostory metra na lince B začal v těchto dnech DPP nad rámec nynějších opatření ošetřovat přípravkem CleanShield Indor Coating TiO2 se širokospektrálním dezinfekčním účinkem. Likviduje  99,9 % virů, bakterií, hub a plísní a pracuje na bázi oxidu titaničitého (TiO2).  Deklarovaný ochranný účinek je až dva roky.

DPP postupně vydezinfikuje vozy jezdící na linkách metra A a C. Dnes (25. 3.) večer začne DPP aplikovat dezinfekci využívající polymery paralelně i v autobusech a tramvajích.

Metro do poloviny dubna

Všech 146 souprav metra DPP ošetří zhruba do poloviny dubna, vozidla povrchové dopravy pak nejpozději do konce dubna. DPP díky tomu bude jedním z prvních dopravních podniků v bývalém Československu, který bude mít kompletně celou flotilu vozidel MHD ošetřenou dezinfekcí, využívající nejmodernější nanotechnologie na bázi polymerůTiO2 s dlouhodobým antibakteriálním, antivirovým a antimykotickým účinkem.

Stěry určí kvalitu

Jak uvedl ředitel DPP Petr Witowski, účinnost nové technologie bude DPP ověřovat prostřednictvím kontrolních stěrů vždy po 6 měsících odebírat z 10 náhodně vybraných tramvají, 10 autobusů a 10 vozů metra. „Pokud dodavatel nedostojí svým deklaracím v účinnosti, budeme požadovat opakovanou dezinfekci vozů na jeho náklady,“ řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Nepřehlédněte:  Budování výtahů v metru Opatov uzavře stanici
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close