Praha

Doprava: Rušení a omezení nočních spojů a autobusů

Od víkendu (21.3.)  nejedou  nočními příměstské vlaky na linkách S1 až S9. Takzvané party spoje vyjíždějí vždy v sobotu a v neděli v 02:30. Nevyjede ani nostalgická linka pražského motoráčku.

Ve Středočeském kraji nebudou v noci po 22:30 hod. jezdit autobusy integrované dopravy. Jsou to opatření navazující na předchozí omezení. Zavedeny jsou už prázdninové provozy a je zakázán vstup do MHD bez zakrytí úst a nosu.

Pokud jde o noční vlaky jde o spoje jezdící do Kolína, Milovic, Mělníka, Berouna, Kralup nad Vltavou, Kladna, Čerčan a Benešova. „Flamedráky“, jak se jim někdy přezdívá, využívají hlavně  lidé vracející se z restaurací či kulturních akcí.

Nebude jezdit o víkendu také pražský motoráček z hlavního nádraží přes Pražský Semmering na Zličín, který využívají hlavně turisté.  

Jak uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr  Praha jedná se Středočechy o dalším změně jízdních řádů a omezení nevyužitých spojů. Ve středních Čechách nebudou v noci po 22:30 jezdit autobusy integrované dopravy. Uvažovalo se i o zrušení některých dopoledních středočeských spojů, ale nakonec zůstaly zachovány.

Od soboty (21.3.)  přestává jezdit  v ČR autobusový dopravce FlixBus až do odvolání.

ČD chtějí na základě počtu přepravených systémové redukce vlaků až o 28 procent, žádají však kompletní změny jízdních řádu. Dílčí úpravy v rámci regionů jsou podle nich budou nesystémové. České dráhy, stejně jako konkurenční dopravci, už snížily provoz na dálkových tratích.

Nepřehlédněte:  Milovníci piva šup do Dejvic! Na Kulaťáku zasadili chmel
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close