Praha

Dobrá zpráva: DPP otvírá prodejny jízdenek

Vypadá to nadějně. Dopravní podnik Praha (DPP) ode dneška (2.4.)  otevřel prodejní místo v Centrálním dispečinku Na Bojišti 5. Od pátku 3. dubna obnoví provoz také v šesti střediscích dopravních informací: Anděl, Hlavní nádraží 1 a 2, Hradčanská, Můstek a Nádraží Veleslavín.

Další obnovení provozu se chystá od pondělí 6. dubna v sedmi prodejních místech jízdenek: Trasa A: Bořislavka, Skalka.Trasa B: Černý Most, Florenc. Zličín,Trasa C: Háje, Letňany. V této souvislosti prosíme cestující, aby byli ohleduplní a dodržovali všechny hygienické a bezpečnostní zásady, zejména:

  • Do provozoven vstupovali po jednom a pouze s ochranou dýchacích cest
  • Před provozovnou dodržovali dostatečné rozestupy
  • Nákup jízdného hradili přednostně bezhotovostně

Mapy a suvenýry DPP ještě ne

„Otevírací doba těchto provozoven bude do odvolání omezena na pracovní dny od 9:30 do 17:00. Všechna místa budou sloužit pouze k prodeji jízdenek nebo časových kuponů. Prodej doplňkového sortimentu, jako jsou suvenýry či mapy a výdej zásilek z Fanshopu DPP, je po dobu vyhlášeného nouzového stavu pozastaven,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Uzavření předních dveří tramvají pro nástup a výstup

Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace nemoci Covid-19 a ve snaze v co největší možné míře chránit řidiče i cestující před možným rizikem přenosu nákazy jsme se rozhodli zavést u tramvají (s výjimkou vozů 14T a 15T) stejné opatření jako u autobusů, tj.  uzavření předních dveří a fyzického oddělení prostoru okolo kabiny řidiče od salonu pro cestující. Počínaje touto nocí z 1. na 2. dubna 2020 nebudou přední dveře tramvají sloužit k nástupu či výstupu cestujících. Na nové opatření budou cestující upozorňovat samolepky na předních dveřích a informační cedule v prostoru vozu.

Nepřehlédněte:  Roman Prymula bude novým ministrem zdravotnictví!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close