Praha

Dnešní zastupitelstvo Prahy 10 v 17 hodin: Radnice čelí nevoli občanů kvůli daním

Již od desáté ranní probíhá v KD Barikádníků zastupitelstvo Prahy 10, které řídí senátorka za lidovce a starostka Prahy 10 Renata Chmelová (Vlasta). Mezi zajímavá témata patří třeba informace o terminálu Malešice, informace o záměru magistrátu v lokalitě Trojmezí a další.

Řešit se má i špatný stav současné budovy radnice ve vršovické ulici. Stanovisko k městskému okruhu, či informace o participativním rozpočtu.

Na 17. hodinu je vyhrazen bod pro občany, kteří zde mohou vystupovat a zdá se, že se i dnes tento bod bude vyhrazen řečníkům s peticí ve vztahu k dani z nemovitosti. Tu zvedla loni zde vládnoucí koalice Pirátů, Vlasty a ODS.

Redakci kontaktovala paní Adamíčková s tím, že založila petici vzhledem ke zvedání daně z nemovitosti a proti zvýšenému nájemnému, vystoupit má i Jan Čížek, který zde vystupuje obvykle s tématem 10 tisíc podpisů pro Prahu 10 již shromáždil velké množství podpisů, a očekává se i větší zájem médií.

Jestli se chce veřejnost vyjádřit ke zvyšování daní, může kdokoli s bydlištěm (nebo majitel nemovitosti zde) se přijít vyjádřit nebo aspoň podívat. I člověk bez bydliště v MČ Praha 10 může, pokud to zastupitelé odhlasují, vystoupit ze svým příspěvkem.

Nepřehlédněte:  Řidiči pozor, policie vyrazila na silnice!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close