Praha
Nejnovější

Další šílenost magistrátu, přeťal cyklopruhem dálnici!

Praha přeťala cyklopruhem konec dálnice D5 (výjezd z Rozvadovské spojky) s tím, že tam jezdí 28 tisíc aut denně. Informoval o tom server Autobible.cz. Auta jedoucí směrem do Plzeňské ulice musí dát cyklistům přednost, cyklisté zde mohou jet pomalu, ulice je totiž do kopce.

Místem projíždí tisíce aut denně. Změnu navrhl asistent náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha sobě Jana Čižinského), který má být provázaný se sdružením AutoMat. Situaci komentuje 1. místostarosta Ondřej Stárek (ODS):

„Další ze série zločinů proti plynulosti dopravy a zdravému rozumu. Nové cyklopruhy na výjezdu z Rozvadovské spojky snad nemohou mít jiný účel než ještě zvýšit počet dopravních kolon, a především nebezpečných nehod. Jediná místa, kde budou cyklisté v bezpečí, jsou boxy vyhrazené pro stání, protože jinde budou muset jet nebezpečnými křižovatkami do kopce (křížení s Jeremiášovou ulicí) nebo se v úseku, kde je povolená zvýšená rychlost (klesání k nemocnici Motol) ocitají volně mezi auty,“ říká Stárek.

Stejní lidé, jako zavřeli nábřeží

A pokračuje: „Návrh na nové cyklopruhy sice vzniknul na popud Technické správy komunikací, za změnami ale stojí Marek Bělor, který je asistentem nikoho jiného než Adam Scheinherra, slavného uzavíratele Smetanova nábřeží. Tohle je další skvělý nápad z jeho dílny. Vtip je také v tom, že už minulý rok se tímto zabývala Praha 13, která k cyklopruhu křížícím se s Rozvadovskou spojkou skrz své usnesení z jednání Výboru pro dopravu a bezpečnost řekla toto: Výbor již na minulém jednání shledal toto řešení s jízdním pruhem pro cyklisty jako velmi nešťastné, a to z důvodu velké frekvence automobilů, což pro cyklisty představuje značné nebezpečí vážných úrazů, a proto doporučil jeho realizaci až po dokončení Radlické radiály. S Radlickou radiálou se ovšem nic neděje, za to totiž nejsou tak laciné body jako za uzavření nábřeží nebo narychlo udělaných cyklopruhů. Tohle je prostě skličující,“ uvedl Jakub Stárek.

Nepřehlédněte:  Praha vypnula Wi-Fi signál v metru! Co bude dál?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close