Praha
Nejnovější

Další pračka špinavého prádla Pirátů škodí Praze 3

Spory mezi Piráty v Praze 3 jsou známé – manžel pirátské radní Belecové minulý týden zveřejnil heavymetalový videovzkaz členům Pirátské strany. Mířilo na své pirátské kolegy s direktivním přístupem (podle autora), včetně místostarosty Štěpána Štrégla. Právě ten stojí podle Belecové za snahou o její odvolání. De facto se v tom nedá vyznat. Opoziční zastupitelé to označili za telenovelu.

Toto video Rudolfa Belece se stalo legendárním: https://www.facebook.com/rudolf.belec/videos/10216755910598733/

Přímo ze zastupitelstva komentuje pro Zulici.cz opoziční Alexander Bellu (ODS), dřívější starosta Prahy 3:

„Je až komicky smutné, že si Piráti personálně nerozumí a musíme jejich osobní spory řešit na zastupitelstvu. Dnes to pravděpodobně odnese radní Belecová (radní za Piráti), která se dnes stane dalším obětním beránkem radniční koalice. Pan Štrebl (místostarosta za Piráty – nepřítel radní Belecové – pozn. redakce) zatím hrdinsky mlčí a dělá, že neexistuje. Stejně tak pan starosta Ptáček (TOP 09) nemá vysvětlení k tomu, co se pravě děje. Je to největší krize a počet změn radních v historii Prahy 3, stejně tak nejvíce placených pozic zastupitelů,“ píše Bellu, podle kterého stávající koalice (Piráti, TOP 09/STAN a Zelení) ztratila další hlas v podobě Belecové. „Berou si za rukojmí občany Prahy 3 – když jde o jejich placené pozice, tak je to Ok, když jde o navýšení 100% dani, najmu bytů, nebytů, garáži a dalšího tak to není problém…,“ uzavírá Alexander Bellu.

Ani ve 22:30 nebylo prádlo vypráno, zastupitelé stále o odvolání či neodvolání Belecové, ani o nominaci jejího „kolegy“ Bártka, nerozhodli.

Vývoj sledujeme a budeme informovat…

Kolem půlnoci byla dosavadní radní Belecová odvolána a místo ní byl radním jmenován Bártek.

A po skončení jednání s malým odstupem komentář Koalice pro Prahu (ODS, Svobodní, KDU-ČSL), která spolu s ANO tvoří na trojce opozici:

„První poločas na radnici
Představte si, že volební období je fotbalový zápas. Normálně máte k dispozici tři střídání. S těmi zvládnou všichni odehrát celý zápas. ⚽️

Když ale hraje tým hrajícího trenéra Ptáčka, střídá jen během poločasu pětkrát! To vypovídá o tom, že si asi nevybral příliš dobré spoluhráče, když je mění každých pár minut.

Střídačka se mezitím vyprazdňuje a kvalita hráčů uvadá. Aktuálně byla vystřídána radní Belecová, která byla faulována Štěpánem Štréblem. Dostala od týmu červenou kartu. Fanoušci se bouří. 🔴

Belecovou nahradil Jan Bartko, student filosofie. Kdyby byl radní pro filozofické kavárenské rozhovory, nikdo by asi nic nenamítal. Jenže Bartko má na starosti privatizaci, což je spíš obor pro vzdělaného ekonoma nebo právníka. 👨‍🎓

Bohužel, střídačka je prázdná, kádrová rezerva chybí, a proto bude řešit tak složitou problematiku, jakou privatizace bezesporu je, student filosofie.

Co si myslíte vy, že přinese druhý poločas?“

zdroj https://www.facebook.com/koaliceproprahu3/videos/vb.238840849997518/250794582923576/?type=2&theater

Nepřehlédněte:  Mění se čas, ručičky vpřed
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close