Praha
Nejnovější

ČSA propustí stovky lidí!

Stovky lidí má během půl roku propustit ze svých řad České aerolinie. První výpovědi už začaly padat koncem tohoto týdne. Další přijdou postupně. Vyhazov dostanou jak stevardi, tak i piloti.

V první vlně přijde o práci v ČSA 144 zaměstnanců. Další výpovědi by měly následovat v následujících měsících. „Do února 2021 má firmu opustit 313 lidí,“ uvedla předsedkyně Odborové organizace posádek letadel Tereza Löffelmanová.

Důvodem výpovědí je nadbytečnost, hlavně pak krize po koronavirové jarní situaci. LPropuštění zaměstnanci nyní mohou čerpat dvouměsíční výpovědní lhůtu nebo přistoupit na roční neplacené volno. Po jeho uplynutí dopravce znovu projedná jejich další působení v podniku,“ uvedla Löffelmanová.

Propouštějí i další

ČSA nejsou jediným leteckým přepravcem, který vyhazuje lidi ze svých řad. Propouští i sesterské Smartwings. Firma, kde nyní pracuje na 2,5 tisíce lidí, oznámila, že její řady opustí až 600 zaměstnanců.

ČSA mají také postupně snížil počet letadel. Na konci roku mají mít jen pět letounů.

Česká republika není jediná, kde se letecký personál propouští. Třeba Německá Lufthansa oznámila, že hodlá snížit počet pracovních míst až o 22 000.

O práci v ČSA a Smartwings přijde o práci až 600 zaměstnanců. Foto: ČSA

Nepřehlédněte:  Předzahrádky i pouliční umělci bez poplatků. Centrum poskytlo 100milionovou pomoc
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close