Praha
Nejnovější

COVID-19 sfoukl milovníkům piva pěnu. Festivaly piva letos nebudou

Zdá se, že mnozí lidé budou letos těžce na suchu. Tradiční jarní festivaly piva se neuskuteční. Je už to definitivní?

Pražské festivaly piva si za poslední roky našly cestu k srdcím a v tomto případě i ústům českých pilařů. Prostě omezení kvůli nákaze se týká i jednorázových slavností související s tekutým chlebem Čechů. Na nejrůznější pivní festivaly se letos bohužel nedostane.

Nejznámější jsou Parukářka, Břevnov, Hrad

V Praze jich je řada známých. Žižkovské pivobraní se mělo již podeváté konat na vrchu sv. Kříže – víceméně na Parukářce. Již pošesté se měl pod dirigentskou hůlkou Spolku břevnovských živnostníků konat První pivní máj. Býval standardně přímo pod okny Břevnovského klášterního pivovaru sv. Vojtěcha. Pražské pivní slavnosti v areálu výstaviště Letňany byly letos plánovány na 8. a 9. května. Letošní Festival minipivovarů na Pražském hradě je naplánovaný na 12. a 13. červen, odmítá prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň. „Během prvního květnového týdnu definitivně rozhodneme, zda se festival bude konat v řádném termínu, nebo zda jej přinejhorším posuneme třeba o dva týdny,“ uvedl.

A co Břevnov? „Bohužel mohu potvrdit, že z rozhodnutí představenstva spolku se První pivní máj nebude konat ani na 1. máje, ani později,“ odpověděl pro Blesk předseda spolku a vyhlášený řezník Tomáš Hudera. „Letos je to celkem rána, protože jsme měli v plánu festival rozšířit o další pivovary, a navíc letos měl přijet i minipivovar z Německa.“ V roce 2018 Hudera odhadoval, že jednodenní akci tehdy navštívilo zhruba 12 tisíc návštěvníků. „S pálením čarodějnic také určitě nepočítáme. Pokud tomu okolnosti dovolí, tak nejdříve by se mohlo konat až tradičně v říjnu Břevnovské posvícení,“ dodal břevnovský řezník.

Je jasné, že Parukářka je odpískaná

Mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková Zulici.cz potvrdila, že žižkovská radnice jako pořadatel už ani nepočítá s tím, že by se posunula na jiný termín: „Nedokážeme předpovídat, jak dlouho budou omezení spjaté s koronavirem trvat. Akce je organizačně náročná a finance využijeme raději na náklady spojené s šířením koronaviru, tedy například dezinfekcí dětských hřišť, veřejných prostranství či preventivních testování pečovatelů, kteří se starají o seniory. Věříme, že to všichni pochopí, protože zdraví je teď priorita,“ uvedla mluvčí.

Nepřehlédněte:  Pražské autobusy v nových barvách – jejich „převlečení“ potrvá 10 let

Akce se účastní 20 tisíc lidí a o jiném termínu se neuvažuje.  „Počítáme s tím, že na podzim se uskuteční Vinohradské vinobraní, pokud to situace dovolí, takže se lidé mohou těšit na něj,“ sdělila Luňáčková. Praha 3 z dalších různých akcí musela odřeknout například farmářské trhy či Velikonoce na Trojce.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close