Praha

Co se bude stavět na Rohanském ostrově?

Rohanský ostrov je rájem pejskařů, cyklistů a také developerů. Pusto prázdno a ideální místo pro stavbu na zelené louce.  V budoucnu tu má vzniknout  celá čtvrť Rohan City s několika tisíc obyvateli. Nejdříve ale vzniknou kanceláře s označením Rohan City A2.

Jde o rozsáhlý komplex (v Karlíně to není nic neobvyklého), který  právě dostal stavební povolení. Designu  se ujal architekta Jakub Cígler a jeho tým.

Bude i zeleň a napojení na cyklostezku

Developer Sekyra Group  uvádí, že jde o moderní prostory kanceláří třídy AAA umožňující flexibilní uspořádání vnitřních prostor. „Budova je projektována s důrazem na šetrné technologie s dopadem na úsporný provoz. Objekt cílí na zelenou certifikaci nízkoenergetických budov na úrovni LEED Gold. V lokalitě budou vybudovány venkovní relaxační zóny, zeleň a napojení na páteřní městskou cyklostezku.“

Tak to vypadá uvnitř komplexu. Zdroj Sekyra Group

Čekání od roku 2008

Už v březnu rozhodli městští zastupitelé, o prodeji pozemků o rozloze 16.500 metrů čtverečních za 242 milionů korun.  Sekyra Group měl na pozemek předkupní právo od roku 2008. Podmínkou  prodeje bylo právě dotažení celého projektu  ke stavbě, což se právě stalo. Kromě kancelářských budov by mělo do roku 2022 vzniknou v oblasti  ještě na 200 bytů a. V další etapě by to mělo být 400 bytů  do budoucna tu bude i škola a také tolik diskutovaný Rohanský most, o kterém stále není jasno, kudy povede.

Jiný pohled na Kanceláře A2 Zdroj Sekyra Group
Nepřehlédněte:  Zelení a petice: Letiště nebourat, ale ani nerozšiřovat!
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close