Praha

České dráhy nemusejí vracet miliardy!

Více než 7 miliard korun, které před dvanácti lety dostaly České dráhy od Správy železniční a dopravní cesty za převod majetku, nemusejí vracet. Rozhodl tak Vrchní soud v Praze. Stejně rozhodl už loni v únoru pražský Městský soud.

Vrácení sedmi miliardové částky u soudů žádaly společnosti RegioJet a Student Agency. „Jde o nedovolenou státní podporu. Obě strany zvolily špatný způsob ocenění převáděného majetku a výsledná částka byla výrazně nadhodnocena,“ uvedli zástupci žalujících stran.

Podstata sporu nebyla zpochybněna

Jejich žalobu podle serveru Zdopravy.cz pravomocně zamítl Vrchní soud z procesních důvodů, ale podle RegioJetu prý tím nezpochybnil podstatu problému.

„Žaloba byla podána v roce 2015 a dnes opětovně soud konstatoval, že žaloba je nedůvodná, a České dráhy tedy žádnou veřejnou podporu vracet nemusejí,“ uvedla Českých drah Vandu Rajnochovou.

Společnost podnikatele Radima Jančury požadovala vrácení většiny z částky 12 miliard korun, žalobu RegioJet podal v dubnu 2015. Ještě předtím společnost podala ve stejné věci stížnost k Evropské komisi, která v roce 2012 prověřování zastavila s odůvodněním, že pro jeho pokračování nedostala dostatek informací.

Nepřehlédněte:  Chcete se testovat na covid? Zkuste pořadník!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close