Praha

Capalbo: V Praze si nezaběháte, ale v regionech to půjde

Carlo Capalbo oznámil, že do konce roku 2020 si už v Praze nezaběháte na velkých sportovních akcích, které organizuje RunCzech.  

„Zpráva pár týdnů před startem, že nemůžeme uspořádat Sportisimo 1/2Maraton Praha, byla pro nás velkým šokem, Přesto, že  jsme museli jarní termíny zrušit. Pustili jsme se do hledání podzimních termínů a ty našli s očekáváním, že vše bude v normálu,“ píše v dopise, které rozeslal médiím.

Carlo Capalbo s primátorem Zdeňkem Hřibem loni oslavovali 25 let maratonských běhů v Praze. Vstup do letošního roku se bohužel nevyvedl. Foto Ivan Kuptík

Uvedl, že za současného stavu, i když se situace zlepšuje, nebude ani tak možné na podzim s jistotou pořádat akce s velkým počtem účastníků v centru Prahy. „Musím tak s těžkým srdcem oznámit, že z důvodu těchto omezení jsme pro rok 2020 nuceni zrušit tři naše pražské závody: Volkswagen Maraton Praha, Sportisimo 1/2Maraton Praha a Birell Grand Prix Praha. Toto rozhodnutí se nám nedělalo lehce. Víme, kolik úsilí jste všichni vložili do přípravy – běžci, dodavatelé i dobrovolníci, a jak velká byla očekávání a nadšení.Chceme vám to vše vynahradit, a tak umožníme převést už hotové registrace na tyto závody do roku 2021, nebo 2022.

Loňský hlavní maratonský běh vyhrál Almahjoub Dazza z Bahrajnu… Foto Ivan Kupítk

Osud závodů v regionech ale zpečetěn není, podle Capalba se pracuje na přípravách závodů Mattoni 1/2Maratonu v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci, Ústí nad Labem a Nature Run v Liberci v jejich podzimních termínech v souladu s platnými omezeními.  Upozornil, že jako poděkování RunCzech spustil bezplatnou běžeckou výzvu „Česko běží dál“. Pro ty, jimž chybí závodění, jsou  připraveny nové běžecké akce na unikátních místech s nižší kapacitou – na letištích v Karlových Varech, Českých Budějovicích a Praze a v areálu pivovaru v Plzni.

„Pro další přípravy nás inspirují Zátopkova slova: „když nemůžeš, tak přidej.“ Těším se na brzké setkání,“ píše Carlo Capalbo

Nepřehlédněte:  Počet odběrových míst se rozrůstá: 9 už jich je. Půjdete?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Nepřehlédněte!
Close
Back to top button
Close
Close