Praha

Budete si přát, aby Krpálek před olympiádou prohrál?

Lukáš Krpálek, zlatý z olympiády z roku 2016, mistr světa 2014 a 2019  a trojnásobný mistr Evropy, zasadil v rámci projektu Kořeny osobností strom – jehličnatou kryptomerii, která samozřejmě pochází z Japonska, které je jeho druhým domovem. Od nynějška ji můžete najít v Botanické zahradě v Troji v lesíku u severního vchodu.

S novináři probral všechno možné, třeba i to, jak reaguje na prohru. „Musím se s  ní smířit a řekl bych, že mne prohry posouvají dál. Dva měsíce před olympiádou jsem prohrál na mistrovství Evropy  a pak se mi podařilo vyhrát olympiádu. Stává se mi to i na šampionátech. Jak říkám, k té pořádné výhře je potřeba nějaká ta prohra, i když samozřejmě prohrávám nerad,“ řekl Lukáš Krpálek. Ostatně i loni byl Lukáš na mistrovství Evropy pátý a pak se stal mistrem světa.

Lukáš zahradničil, Mariánka chystala nářadí. Foto: Ivan Kuptík

Všechno pro olympiádu

Teď se zlatý Lukáš připravuje na mistrovství Evropy, která se koná u nás a doufá, že se skutečně uskuteční. Považuje to za vrchol sezony. Možná, že bychom si měli přát, aby další závod, který se bude konat před olympiádou,  prohrál, a pak už se jen můžeme těšit na zlato. I kdyby nebylo, bude to pro Lukáše a všechny sportovce neuvěřitelná dřina. O rok posunutá olympiáda rozbila všechny plány. Ale Lukáš se těší a trénuje, jak mu dovolí situace. Ovšem s judistickými kempy, které se konaly v zahraničí, se musel rozloučit.

Táta konejší dceru. Marjánka byla trochu nesvá, to víte, premiéra před tolika kamerami a fotoaparáty… Foto: Ivan Kuptík

Zlatý Lukáš zahradníkem

Když Lukáš vysadil svoji kryptomerii,  přiznal, že doma zahradničí také a letos vysadil už tři stromy. „Teď naposledy jsem zasadil jabloň,  hrušku a meruňku a máme tam okrasné stromky, hodně japonských ginko biloba (Jinan dvoulaločný), japonské javory, máme i okrasnou borovici, takže ke stromům zvlášť japonským mám vřelý vztah,“ uvedl.

Je to těžké sázet strom a ještě se přitom dívat do objektivů… Foto: Ivan Kuptík

A ještě truhlářem

Lukáš se v době pandemie  vrátil ke svému původnímu řemeslu – truhlařině. Rozhodně z ní nic nezapomněl. „Opravdu jsem se na chvilku k řemeslu vrátil. Podařilo se mi dodělat houpačku, kterou jsem nosil dlouho v hlavě a  pomáhal jsem i bratrovi  na střeše,“ prozradil.  Ovšem truhlařina  končí, stejně jako zahradničení, začíná  příprava na mistrovství Evropy a potažmo na blízký i vzdálený cíl – olympiádu.

Nepřehlédněte:  Populární úniková hra v sedle kola!
Houpačka je to bytelná, jak se sluší na dobrého judistu i truhláře… Zdroj: FB Lukáše Krpálka
To mám zůstat sama? (Nezůstala, měla asi deset až dvacet pečovatelek) Foto: Ivan Kuptík
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close