Praha
Nejnovější

Bude to bomba, nebo ne? CNN Prima News startuje 3. května

Multimediální zpravodajská platforma CNN Prima News startuje už 3. května v 18.55 h. Jako první diváci uvidí pořad Hlavní zprávy s novou moderátorskou dvojicí. CNN Prima News nabídne sedm dní v týdnu moderní český zpravodajský servis s globálním přesahem.

CNN Prima News, to je téměř 30 pořadů, nová zpravodajská hodina v hlavním vysílacím čase, více než 40 hlavních tváří, největší a nejmodernější studio ve střední Evropě a nová online platforma.

Exkluzivní pořad CNN Prima News

„Přesně v 18.55 odstartujeme CNN Prima News hodinovou zpravodajskou relací v novém studiu s názvem Hlavní zprávy, kde se představí nová moderátorská dvojice Markéta Dobiášová a Pavel Štrunc, následuje Sport a na něj navazuje nový pořad Showtime s Evou Perkausovou. Televizní kanál CNN Prima News pak nabídne od pondělí od 6 hodin ráno v premiéře 19 pořadů denně a společně s hlavní zpravodajskou relací to budou právě pravidelné Zprávy s novými tvářemi, které divákům poskytnou v průběhu celého dne objektivní, rychlý, srozumitelný a přesný zpravodajský servis. V neděli se rozjede také nová online platforma CNNPrima.cz s kvalitním a obrazově atraktivním obsahem, doplňujícím televizní vysílání,“ říká generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Nedělní program v den zahájení bude mimořádný a představí divákům některé vlajkové pořady CNN Prima News. „Nabídneme talkshow Silný hlas Markéty Fialové, dokument investigativního týmu Pod rouškou, pořad 360˚ Pavlíny Wolfové, dokument CNN Style a vůbec poprvé se v Česku prezentují světové novinářské hvězdy Christiane Amanpour a Richard Quest ze CNN International se svými pořady AMANPOUR a QUEST MEANS BUSINESS,“ říká Petra Benešová, ředitelka News Gathering, koordinující obsah vysílání CNN Prima News.

42 hlavních tváří, originální český obsah i Počasí

Každý všední den v 6 hodin začíná na CNN Prima News tříhodinovým zpravodajským blokem Nový den. Nechybí pravidelné Zprávy, informace z Dopravy a Sport. „Kontinuálním vysíláním CNN Prima News provází 42 tváří. Diváci se mohou těšit i na exkluzivní pořady, zajímavé hosty a názory pro a proti k aktuálním tématům. Bude tomu tak například v pořadu Interview. Součástí zpravodajského přehledu je také předpověď Počasí, a to ve zcela jedinečné formě. Díky exkluzivní spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem totiž CNN Prima News zapojí desetičlenný tým profesionálních meteorologů. Vedle zpravodajství a publicistiky nabídneme i pestrou škálu tematických pořadů a dokumentů,“ upřesnila Eliška Čeřovská, ředitelka News Production CNN Prima News.

Nepřehlédněte:  Moravec z ČT a další jsou v karanténě!

Platforma CNN Prima NEWS se opírá o mnohaleté zkušenosti sítě CNN, která obsahuje stovky zpravodajů a spolupracovníků v desítkách zemí po celém světě. „CNN Prima NEWS přichází do České republiky, a nikdo necítí větší vzrušení než my v CNN. Od tohoto okamžiku se CNN Prima NEWS stává součástí jedinečné rodiny CNN; naše síť informuje diváky po celém světě a přináší jim nejnovější novinky v době rychlých změn. Multimediální platforma CNN Prima NEWS bude publiku v České republice poskytovat jedinečné služby s možností využití všech mezinárodních zdrojů a zkušeností společnosti CNN,“ vzkázal do Česka viceprezident pro provoz zpravodajství divize CNN International Newsource Samson Desta.

Co myslíte – je v možnostech Primy začít dělat kvalitní zpravodajství? Zatím se řadila do polobulváru

CNN Prima NEWS funguje na základě smlouvy s divizí CNN International Commercial (CNNIC), která poskytuje licenci k používání značky CNN a k přístupu k obsahu a tvorbě programu v rámci celého portfolia CNN. „Spolupracujeme s mediálními společnostmi po celém světě a těší nás, že CNN Prima NEWS je nejnovějším přírůstkem do této globální sítě partnerů. Na základě této licenční smlouvy jsme v úzké spolupráci se společností Prima vytvořili infrastrukturu a zajistili školení a poradenství. Nyní s nadšením očekáváme, až místní verze nejprestižnější světové značky v oblasti zpravodajství zahájí své vysílání v České republice,“ říká Kostas Oikonomou, viceprezident pro strategická partnerství divize CNN International Commercial.

Největší a nejmodernější ve střední Evropě

CNN Prima NEWS disponuje supermoderním dvoupatrovým proskleným studiem s podlahovou plochou 414 m2 a výškou skoro 7 m. Svými parametry v Česku zcela ojedinělé studio disponuje robotickými stativy Telemetrics, osazenými kamerami Sony a objektivy Fujinon. Obraz ve vysoké kvalitě se dá promítat na třech velkoplošných LED panelech a čtyřech nastavitelných LCD obrazovkách o celkové ploše 63 m2.

Nepřehlédněte:  Roman Prymula bude novým ministrem zdravotnictví!

Celý prostor je protkaný pásy tvořenými více než 84 tisíci LED diodami v celkové délce 1,4 km, které umí zobrazovat i video. Díky nim dokáže studio kompletně změnit barevné schéma i náladu scény. Navíc má i další technologickou zajímavost – digitální horizont s plochou přes 202 m2, což odpovídá rozměrům plátna v kinech. Vyspělou technologii tvoří 3940 LED panelů, přenášejících obraz přes velkoplošné plátno, které vytváří dojem, že obraz zabírá takřka celou stěnu studia. To je koncipované pro režim snímání 360˚.

„Kamery můžou zabírat jakékoli místo, a nevznikne prostor, který by divák nemohl vidět. Zpravodajské studio CNN Prima NEWS je zatím největší projekt tohoto druhu, na kterém jsem za svou dlouhou kariéru pracoval. Bylo vzrušující projektovat největší a nejmodernější studio ve střední Evropě. Díky vyspělé technice a režimu 360˚ nabídne divákům nečekanou podívanou,“ říká architekt studia Jaroslav Holota.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close