Praha

Blokové čištění bude, ale ručně

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 4. dubna  blokové čištění, ale vše proběhne jinak. Například Pražané nebudou muset přeparkovávat vozidla. Vše proběhne  v plánovaných termínech.

„Reagujeme na současnou situaci. V žádném případě nebudeme vozidla odtahovat, ale úklid zajistíme zvýšením počtu pracovníků, kteří budou uklízet ručně i pod zaparkovanými vozy,“ uvedl Jozef Sinčák, generální ředitel TSK.

Bez dopravního značení

Blokové jarní úklidu začne 4. 4. 2020 a potrvá do konce června. V rámci jednotlivých bloků nebude rozmisťováno přenosné dopravní značení o dočasném zákazu zastavení, dojde k navýšení počtu pracovníků provádějících ruční úklid. Kromě toho  se bude provádět   strojní metení a splach chodníků, ruční douklizení chodníků včetně zbavení chodníků, popřípadě i dezinfekce vybraných objektů a lokalit.

Dojde na všechny

Jarní část blokového čištění komunikací začíná v sobotu 4. 4. 2020 od 8 hodin na MČ Praha 1, V následujícím týdnu od 6. 4. 2020 bude blokové čištění probíhat i na MČ Prahy 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 15, 16 a 17. V dalších týdnech pak dále v ulicích MČ Praha 3, 7, 10, 12, 13, 14 a další. Kdy e vaše ulice čistí zjistíe na webu TSK Praha kde stačí zadat ulici a vyběhne vám datum prací. Při podzimním úklidu se to bude samozřejmě hodit víc než nyní.

Nepřehlédněte:  Vraťte nám modrou zónu, žádá Praha 1. Je to peklo, říkají rezidenti
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close