Praha

Alergici trpí, auta zralá na myčku

Ráno nic, odpoledne auta plné pylu, už to zase začalo a je to opravdu nepříjemné. Pyl je nebezpečný  pro alergiky i pro majitele aut, protože  třeba zahltí vzduchový filtr klimatiazce.

Alergici kašlou a  kýchají a smrkají a to někdy vyvolává v lidech dojem, že to jsou oni kdo šíří covid-19. Jenže to jsou ti lidé, kteří skutečně trpí, protože je sezóna pylů. Na sociálních sítích se objevily rady pro alergiky i nealergicky, jak se odlišit. Takže někteří nosí na roušce sponku a nebo umělou kytičku. Takže ne každý, kdo kašle a slzí má virózu…

Co hrozí?

Je to pyl břízy, buku, javoru, habru, dubu a ořešáku na vrchol žebříčku se tlačí i poněkud předčasně rozkvetlá řepka a začíná pylová sezóna travin. Pokud jde o řepku ve městech, to není problém. Auta  dovede dobře pokrýt ve městech pyl z jehličnanů,  čekejte také i hojný pyl platanů. Zvlášť při slunečném počasí, které bylo dnes,  poletují  pyly smrku a borovice, které jsou problémem hlavně pro řidiče, protože alergikům tolik nevadí. Množství pylu z jehličnanů může být obrovské.

Žádné suché hadříky 

Pyl, který se usadil na autě určitě neodstraňuje suchým hadříkem, lepší je voda, proud vody z hadice   a myčka. Denně v myčce? Drahý špás. Ale když už v myčce budete, připlaťte si za voskování.  

Ve vrcholné pylové sezoně může auto v Praze vypadat i takhle. Snímek je z roku 2016. Foto Ivan Kuptík
Nepřehlédněte:  Dvanáctka přidělila granty
Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close