Praha

Aby ČD byly bezpečné, musejí mít novou radu?!

Tolik nehod na dráze za sebou, jako v uplynulých týdnech, cestující ani dlouholetí pracovníci řadu let nepamatují. Nejtragičtější byla u Perninku na Karlovarsku, kde zemřeli dva lidé. Proto, aby cestování po železnici bylo zase bezpečné, sestavil národní dopravce novou radu.

Členy rady jsou zástupci osobního i nákladního dopravce, odborů, strojvůdců, akademiků nebo dopravních psychologů.

„Cílem rady je zlepšení podmínek pro výkon služby zaměstnanců a zvýšení bezpečnosti na dráze,“ uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

„Jsem přesvědčen, že jsme nastavili kvalitní prostředí pro diskusi nad tématy souvisejícími s bezpečností práce, s vytížením našich zaměstnanců a s dopady současných pracovních a životních podmínek na výkon jejich služby,“ řekl šéf Českých drah Václav Nebeský.

Nesmysly a neefektivita

„Věřím, že brzy předloží návrhy, které povedou ke zlepšení bezpečnosti na železnici,“ podotkl Nebeský.

Nicméně někteří dlouholetí pracovníci drah říkají, že je to opět nesmyslná rada a funkce pro funkci. „Stačilo by, aby nám dobře zaplatili za práci, abychom měli víc odpočinku a podmínky nebyly tak přetěžující. Pořád něco vymýšlejí a stejně nic nevymyslí,“ říká pan Láďa, dlouholetý pracovník na dráze.

„Nejhorší je, že České dráhy investují jen do televizní reklamy desítky milionů korun. Ve výsledku, kdyby tyto peníze investovaly do bezpečnosti, má to prý mnohem větší efekt, než ještě platit obrovské honoráře hercům a podobně. Je to neefektivita,“ míní

Pracovní skupiny se mají zaměřit na podmínky na dráze, kvalitu pracovních podmínek i bezpečnost. Ne vždy je to jen přímo problém selhýní lidského faktoru.

Nepřehlédněte:  Hamáček: ČR nabízí pomoc Itálii a Španělsku
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close